Karabaş Otu ve Kekik İle Sigara Bırakma Kürü

Sigarayı bırakmak için İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu karabaş ve kekik ile hazırlanan kür tam size göre. Ancak unutulmamalıdır ki ilk olarak sigara bırakmaya kendinizi hazırlamalı ve azim göstermelisiniz.

 

Neredeyse tüm sigara tiryakileri sigarayı bırakmak istediklerini ama bunu başaramadıklarını söylerler. Sizde böyle düşünüyor ve sağlıklı bir hayata başlayamıyorsanız, karabaş otu çayı kürü ve kekik çayı kürü ile ve birazda sizin gayretinizle sigarayı bırakabilirsiniz.

Hazırlayacağınız ve kullanacağınız kürler iki aşamadan oluşmaktadır. Kür malzemelerini evde bulunan malzemelerden veya aktarlardan kolayca temin edebilirsiniz. Şimdi iki aşamadan oluşan kürleri siz kadinneder.com okurları için paylaşıyoruz.

 

Karabaş Otu Çayı Kürü İle Sigara Bırakma

Sigara Bırakma Kürü İçin Malzemeler:

  • 7 adet karabaş bitkisi otu (Başak halinde olmalıdır)
  • 1 su bardağı klorsuz su

 

İbrahim Saraçoğlu Tarifi İle Sigara Bıraktıran Karabaş Otu Çayı Tarifi

Bir su bardağı klorsuz suyu uygun büyüklükteki bir cezvenin içerisinde kaynatın ve kaynamaya devam ederken içerisine 7 adet başak karabaş otunu ekleyerek ortalama yedi sekiz dakika daha kaynatın. Kaynama bittikten sonra kürü ılıması ve dinlenmesi için beklemeye alın. İçebileceğiniz bir sıcaklığa geldiği zaman süzerek bir bardağa ekleyin ve öğlene kadar canınız ne zaman sigara içmek isterse kürden birkaç yudum alın. Öğlene kadar bu şekilde karışımın hepsini için. Sıra öğleden sonrası için olan ikinci aşamaya geliyor.

 

Sigarayı Bırakmak İçin Kekik Çayı Kürü

Sigarayı Bırakmak İçin Kekik Çayı Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı kekik (Kuru kekik olacak)
  • 1 su bardağı klorsuz su

 

Sigarayı Bırakmak İçin Kekik Çayı Tarifi

Bir su bardağı klorsuz suyu uygun büyüklükteki bir cezvenin içerisinde kaynatın ve kaynamaya devam ederken içerisine bir tatlı kaşığı kekik ilave ederek beş altı dakika daha kaynatın. Kaynama bittikten sonra kürü ılıması ve dinlenmesi için beklemeye alın. İçebileceğiniz bir sıcaklığa geldiği zaman süzerek bir bardağa ekleyin ve öğleden sonrası için canınız ne zaman sigara içmek isterse kürden birkaç yudum alın. Bu iki kür sayesinde bir süre sonra sigara içme isteğiniz tamamen yok olacaktır.

Kekik ve Karabaş bitkileri içeriğinde mevcut olan etken maddeler sigaradan alacağınız nikotine karşılık gelmektedir. Bu etken maddeler zamanla sigara bırakmanızı sağlamakta ve sizi sağlıklı bir hayata geçirmektedir. Sigara kullanan hamile bayanlar için kür önerilmektedir ancak kullanmadan önce mutlaka bir hekime başvurmalıdır. Kadinneder.com olarak hamileliğin ilk 3 ayında düşük yapma riskinin fazla olması nedeniyle hiçbir bitkisel kürü önermemekteyiz.