Karatay Diyeti ile Zayıflama

Karatay diyeti nedir, karatay diyetinin özelliği nedir? Karatay diyeti nasıl yapılır? sorularına cevap vermek için kadinneder.com olarak sizlere bu yazımızı hazırladık.

Canan Karatay hocanın çok fazla bilinen diyet tarzı olan ve sadece ülkemizde değil, pek çok ülkede de karatay diyeti olarak uygulanan bu diyet ile fazla kilolarınızdan rahatlıkla kurtulacaksınız.

√Zencefil Zerdeçal Yoğurt Tarçın İle Zayıflama Diyeti

 

Karatay Diyeti Nasıl Uygulanır – Nasıl Yapılır?

  • Karatay diyetinin en önemli maddesi sık sık az yemek yerine bazı besin gruplarını hiç tüketmemektir. Örnek verecek olursak karatay diyetinde karbonhidrattan mutlaka uzak durmamız lazımdır.
  • Karatay diyetine göre kuru yemişler yararlıdır ve diyet içerisinde tüketmemizde hiç bir sakınca bulunmamaktadır.
  • Karatay diyeti belli bir zaman aralığında yapmamanız oldukça önemlidir. Verilen talimatları bir yaşam tarzı haline getirmeniz gerekmektedir.
  • Karatay diyetinde hamur işi, şekerli gıdalar ve ekmek tüketmekten kaçınmanız uzak çok önemlidir.
  • Bu diyette meyve yenilmesi oldukça önemlidir. Meyve içeriğinde bulunan şekerlerden dolayı günde 1 meyveden fazlasını tüketmemek gerekmektedir.

√Haftada 2 Kilo Verdiren Diyet

karatay diyeti

1 Haftalık Karatay Diyeti Örnek Menü

Pazartesi:

Kahvaltı; 2 tane tereyağı ile pişirilmiş yumurta (Eğer bulabilirseniz taze köy yumurtası) , istediğiniz kadar siyah yada yeşil zeytin (Tuzsuz olmasına dikkat ediniz), tuzsuz peynir, bir avuç kadar kuru meyve, şekersiz çay ve 1 avuç ceviz.

Öğle Yemeği; Haşlanmış kırmızı et, bol yeşillik ile hazırlanmış zeytinyağlı salata, yine zeytinyağlı ile hazırlanmış sebze yemeği, tuzsuz ayran, eğer isterseniz yemekten sonra yeşil çay içebilirsiniz.

Akşam Yemeği; Izgarada balık, mevsim salata

Salı Günü:

Kahvaltı; 2 tane haşlanmış yumurta (Eğer bulabilirseniz taze köy yumurtası), yeşil ve siyah zeytin (tuzsuz olmasına dikkat ediniz), labne peynir, roka, maydanoz, süt, fındık, ceviz ve yeşil biber.

Öğle Yemeği; 1 tabak zeytinyağı ile hazırlanmış sebze yemeği( lahana, barbunya yada karnabahardan istediğinizi seçebilirsiniz), istediğiniz miktarda yoğurt.

Akşam Yemeği; Haşlanmış tavuk, bol yeşillik ile hazırlanmış mevsim salatası, 1 tane taze elma.

Çarşamba Günü:

Kahvaltı; Tereyağı yada zeytinyağı ile hazırlanmış yumurtalı menemen (Eğer bulabilirseniz taze köy yumurtası), labne peynir, taze antep fıstığı ve fındık, ceviz, bitki çayı.

Öğle Yemeği; Izgarada pişirilmiş köfte, zeytinyağı ile hazırlanmış sebze yemeği, yoğurt.

Akşam Yemeği; Kuzu eti pirzola yada bonfile, zeytinyağı ile hazırlanmış fasulye veya enginar, eğer isterseniz bakla yemeği ve bol miktarda salata.

Perşembe Günü:

Kahvaltı; 2 yumurta ile hazırlanan omlet(Eğer bulabilirseniz taze köy yumurtası), labne yada tuzsuz peynir, yeşil-siyah zeytin(tuzsuz olacak), ceviz-fındık-badem, yeşil biber, şekersiz çay.

Öğle Yemeği; Bonfile ızgara, zeytinyağlı kereviz veya pırasa yemeği, domates, yoğurt ve 1 kaşık keten tohumu.

Akşam Yemeği; Izgarada pişmiş tavuk eti, barbunya yemeği(zeytinyağlı), bol mevsim salata, ayran.

Cuma Günü:

Kahvaltı; Haşlanmış 2 tane yumurta(Eğer bulabilirseniz taze köy yumurtası), tuzsuz peynir, zeytin, kırmızıbiber, roka ceviz-fındık-fıstık-badem, maydanoz, şekersiz çay.

Öğle Yemeği; Izgarada pişirilmiş kebap, közlenmiş yeşilbiber, domates, turp ve ayran veya yoğurt.

Akşam Yemeği; Izgarada pişirilmiş köfte, yoğurt, bol mevsim salata, semizotu yemeği (zeytinyağlı),su.

Cumartesi Günü:

Kahvaltı; 2 tane yumurta (pastırmalı ve eğer bulabilirseniz taze köy yumurtası), labne peynir, nane, yeşillik, zeytin, ceviz-fındık, biber ve  bardak süt.

Öğle Yemeği; Izgarada pişirilmiş bonfile, semizotu(yoğurtlu olacak), 1 kaşık keten tohumu.

Akşam Yemeği; Izgarada pişirilmiş balık, turp, kırmızı soğan, bol yeşillikli mevsim salata, domates, 1 adet elma. Taze olmalarına dikkat ediniz.

Pazar Günü:

Kahvaltı; Tuzsuz peynirle yapılmış omlet (2 adet yumurta ile hazırlayınız), zeytin, roka, biber, maydanoz, domates, ceviz-badem, şekersiz çay.

Öğle Yemeği; Şiş kebap, mevsim salata, bakla yemeği (zeytinyağı ile hazırlayınız), bol su.

Akşam Yemeği; Izgarada balık, bol yeşillikli salata, közde kırmızı biber ve bol miktarda su.

Karatay Diyeti yapanlar mutlaka sonuçlarını ve etkilerini diğer kullanıcılarımız ile paylaşsın. Yorumlarınızı bekliyoruz.

√Göbek Eriten Mucize: Limonlu Yoğurt Kürü