Karbonat Limon İle Hazırlanan Mucize Kür

Karbonat Limon İle Hazırlanan Mucize Kür

Karbonat ve Limon ayrı ayrı kullanıldıklarında dahi mucize faydaları ortaya çıkarmaktadır. Karbonat ve limon birleştiğinde ise müthiş bir karışım ortaya çıkmaktadır. Siyah noktalardan diş beyazlatmaya ve sivilce problemine kadar pek çok derdin çaresi karbonat ve limon karışımı olabilmektedir.

Karbonat ve Limon kürü hanımlar arasında en çok sivilce ve siyah noktalardan kurtaran özelliğinden dolayı kullanılmaktadır. Bunun yanında sizde diş sararmalarından şikayetçi iseniz bu karışım mutlaka notlarınız arasında olmalıdır. Malzemeleri her mutfakta rahatlıkla bulunan ve kendisi ise oldukça basit bir şekilde hazırlanabilen bir kürdür.

Aşağıda vereceğimiz tarifi hem cilt bakımı için hem de diş temizleme için kullanabilirsiniz.

Karbonat Limon Kürü – Tarifi – Hazırlama (Cilt bakımı ve Diş temizleme İçin)

  • İlk olarak bir bardak altına bir tatlı kaşığı karbonat ekleyin.
  • Daha sonra sekiz damla limon suyunu karbonatın üzerine ekleyin. (Taze sıkılmış limon suyu olmalıdır.)
  • Karbonat ve limon karıştığında bir köpürme oluşacaktır.
  • Köpürmenin bitmesini bekleyin ve malzemeleri kahve telvesi kıvamına gelinceye kadar karıştırın.
  • Karışımda son olarak dikkat etmeniz gereken nokta kıvamıdır. Yüz maskesi olarak kullanacağınız için ne çok katı nede çok akışkan olmalıdır.
  • Kıvamı da tutturduysanız eğer karbonat limon maskesi kullanmaya hazırdır.
  • Hazırlamış olduğunuz bu karışımı aşağıda yazacağımız cilt bakımı ve diş beyazlatma uygulamalarında kullanacağız. Yani tek tarifle iki uygulama olacak.

Karbonat Limon Maskesini Sivilce ve Siyah Nokta için Kullanma

Siyah nokta ve sivilceler için karbonat limon maskesini kullanmak fazla vaktinizi almayacak ve sizi fazla yormayacaktır. Hazırlamış olduğunuz karbonat maskesini akşamları yüzünüze tatbik ediniz. Maske yüzünüzde on dakika boyunca kalsın. Karışımdaki içeriklerden dolayı hafif bir yanma ve kaşıntı yapabilir. Sabırlı olmanız gerekmektedir. Bekleme süreniz on dakikayı aşmasın. On dakika sonunda yüzünüz durulayarak temizleyin ve son bir aşama olarak yüzünüze nemlendirici krem sürün.

Karbonat limon maskesi ile sivilce ve siyah nokta probleminizden kurtulabileceksiniz.

Karbonat Limon Karışımı İle Diş Beyazlatma

Yukarıda yazmış olduğumuz karbonat limon karışımını ilk olarak bir pamuk yardımı ile dişlerinize sürün. Karışım dişlerinizde iki dakika boyunca kalsın. Son olarak ağzınızı soğuk su ile temizleyin ve dişlerinizi fırçalayın. Temizlik sonrası dişinizi mutlaka fırçalayınız. Çünkü bu fırçalama ağzınızı asitten arındırmak ve diş minesini aşındırmamak için gereklidir. Aynı şekilde karışımı iki dakikadan fazla ağzınız da bekletmeyiniz.

( Dişleri Beyazlatmak için ve Diş Tartarlarına Karşı ayrıca CEVİZ KABUĞU konulu makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bknz. Ceviz ve Kabuğundaki Gizli Mucizeler )

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız.