Karbonat Yoğurt Maskesi İle Cilt Bakımı

Karbonat yoğurt maskesi sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilmeniz için, evde hazırlayabileceğiniz basit ama etkili bir karışımdır.

 

Karbonatın cilt için mucizevi etkileri bulunmaktadır. Siyah noktalar, cilt lekeleri, sivilce izleri, çil ve güneş lekeleri için oldukça faydalı bir üründür. Ayrıca karbonatın renk açıcı özelliği de bulunmaktadır.

Karbonat yoğurt maskesinden etkili bir şekilde faydalanmak için düzenli kullanmanız gerektiğini unutmayın.

 • Karbonat Yoğurt Maskesi Faydaları
 • Siyah noktaları ortadan kaldırır
 • Çil oranını azaltır
 • Güneş lekeleri için tedavi edicidir
 • Cilt üzerinde bulunan ölü hücreleri temizleyerek parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar
 • İçeriği itibariyle tam bir doğal peeling özelliği vardır
 • Ciltteki lekeleri giderir ve cildinizi yeniler
 • Sivilceler için etkili bir tedavi aracıdır

√Karbonatla Ayak Bakımı

Karbonat Yoğurt Maskesi Hazırlama

Malzemeler:

Bir çay kaşığı karbonat

Bir çay kaşığı yoğurt

 

Hazırlanışı:

Bir tatlı kaşığı karbonat ile bir tatlı kaşığı yoğurdu temiz bir kap içerisinde karıştırınız. Biraz karıştıktan sonra kabaracak ve kremşanti kıvamına gelecektir. İstediğiniz kıvama geldiği zaman maskeyi göz ve dudak çevreniz hariç tüm yüzünüze sürerek uygulayabilirsiniz. Tüm cildinize sürmek istemiyorsanız maskeyi sadece problemle bölgelerde de uygulayabilirsiniz.

√Göbek Eriten Mucize: Limonlu Yoğurt Kürü

Bu maskeyi kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır;

Eğer kuru ve hassas bir cildinizi var ise maskeyi on dakikadan fazla cildinizde tutmayınız ve on dakikanın sonunda ilk olarak cildinizi bol su ile yıkayınız.

Kendi cildinizi hassasın bir adım ötesinde görüyorsanız maske cildinizde yarım saatten fazla durmasın. Ardından yüzünüzde kuruyan maskeyi soyarak alınız. Bu sırada siyah noktalar ve ölü hücreler cildinizden temizlenecektir. Son olarak cildinizi bol su ile durulayınız. Dilerseniz son işlemi soğuk su ile yaparak cildinize şoklama yapabilirsiniz. Bu şoklama cildinizi daha diri gösterecektir.

 

Birçok güzellik maskesinin içeriğinde mısır unu bulunmaktadır. Dilerseniz sizde karbonat yoğurt maskesi içerisine mısır unu ekleyerek karışımınız güçlendirebilirsiniz. Yukarıda yazdığımız malzemelere ekstradan mısır unu da ekleyerek karışımı hazırlayabilir ve aynı şekilde tatbik edebilirsiniz.

 

 √Saçlarınız İçin Aspirin Karbonat Maskesi

Karbonat Yoğurt Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Maskeyi haftada bir defa yapınız. Aşırı uygulamalar cildinize yarar değil zarar verecektir.
 • Çok hassas ve kuru bir cilde sahip iseniz maskeyi uygulamayınız.
 • Cildinizde uçuk, açık yara ve iltihaplı sivilce varsa maske canınızı fazla yakacağı için kullanmamanızı öneririz. Bu sorunlardan kurtulduktan sonra maskeyi uygulayabilirsiniz.

√Karbonat Limon İle Hazırlanan Mucize Kür

√Topuk Çatlaklarına Karbonat