Karın Ağrısı İçin Anason Kürü

Karın Ağrısı giderici özelliği bulunan anason kürü ve diğer karın ağrısı geçirici doğal ve bitkisel yöntemler.

Hemen geçmeyen karın ağrıları ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilir. Bu tür durumlarda bir hekime başvurulması uzmanlarca tavsiye edilir. Ayrıca anason ile birlikte hazırlanabilen karın ağrısı geçirici kürler de tavsiye edilmektedir.

Vücudun göğüs ve pelvis kısmı arasındaki problemli durum hali karın ağrısı olarak tanımlanmaktadır. Bu duruma rahatsızlıklar neden olarak gösterilmektedir. Kısa sürede geçmeyen ağrılar önemli rahatsızlıkların belirtisi olabileceğinden bir doktora görünmesi tavsiye edilmektedir.

Ayakları üşütme, bağırsak bozukluğu ve sindirememe benzeri nedenlerden ortaya çıkan ağrılar için uzmanlar bitki kürlerini tavsiye etmektedir.

 

İşte siz değerli Kadın Ne Der? okurları için hazırladığımız karın ağrısı geçiren bitkisel kürler:

– Yaklaşık 1 litre üzüm sirkesinin içerisine bir miktar iyi dövülmüş anason ekleyin. Daha sonra kaynatarak süzün. Elde ettiğiniz anason posasını alın ve üzerine bir çorba kaşığı zeytin yağı ilave edin. Bir süre karıştırarak temiz bir bez ile karın bölgenize bağlayın.

– 1 fincan kaynamış suyun içerisine ince olarak kıyılmış 1 çay kaşığı anason ilave edin. Karışımı demledikten sonra süzerek 3 öğününde tüketin.

– Yeteri kadar kaynar suyun içerisine iki tatlı kaşığı kadar nane ve küçük bir parça limon kabuğu ilave edin. Ardından demlenmesi için bir süre bekleyin. Süzdükten sonra günde 2 öğün tüketin.

– Tatlı badem içini iyice ezerek bir miktar süt ile karıştırıp tüketin. Özellikle bebeklerin karın ağrıları için oldukça faydalıdır.

– 1 fincan kaynar suyun çerisine 1 çay kaşığı acı pelin ekleyin. İçebileceğiniz soğukluğa geldikten sonra ağrılı durumlarda aç karnına için.

– Yeteri kadar kaynar suyun içerisine iki tatlı kayığı tarçın ekleyin. Bir süre demleyin. Daha sonra süzerek 3 öğün için.

– 1 su bardağı soğuk suyun içerisine 1 çay kaşığı benekli yılanyastığı ilave edin. 8 saat bekleyin ve daha sonra süzün. Her öğünden önce ve sonra 1 yudum sıcak olacak şekilde tüketin.

– 1 fincan kaynamış suyun içine ince kıyılmış 1 çay kaşığı raziyane ekleyin. Demledikten sonra süzerek 3 öğün tüketin.

– Toz şeklindeki 1 çay kaşığı çörek otu ile 1 tatlı kaşığı süzme balı karıştırarak macun haline getirip tüketin.

– Kaynar suyun içerisine 1 çay kaşığı papatya ilave edin. Demledikten sonra üç öğün birer fincan tüketin.

– 1 tane büyük baş soğanı mikserden geçirin. Elde edeceğiniz soğan suyunu 1 kahve fincanı suyun içine 1 çay kaşığı ekleyip tüketin.

Yukarıda yazdığımız  değişik yollar ile karın ağrınızı giderebilirsiniz. Bu yöntemler arasında yapılışını veya uygulanışını tam olarak anlamayan veya etkisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz. Sağlıcakla kalın…