Karnınızı Tok Tutacak 4 Tarif

Yazın yüzünü göstermesiyle diyet mevsimi de açılmış oldu. Peki diyet yaparken aynı zamanda karnınızı nasıl tok tutacağınızı biliyor musunuz? İşte sizler için 4 mucize tarif…

 

 

 

Peynirli Biber Dolması

Malzemeler:

4 adet salçalık kırmızıbiber, iki yüz gram kadar lor peyniri, bir adet yumurta, yarım demet maydanoz, yarım demet dereotu.

Yapılışı:

Lor peyniri, ince kıyılmış dereotu, yumurta ve maydanozu karıştırınız. Kırmızıbiberleri enine ikiye bölünüz (veya içini oyunuz) çekirdeklerini çıkarın ve içine lor peynirle hazırlamış olduğunuz malzemeleri koyarak 200 derece fırında 10 ile 15 dakika arası pişiriniz.

 

 

Tavuk Salatası

Malzemeler:

Bir adet haşlanmış tavukgöğsü, yarım demet ince doğranmış maydanoz, 250 gram ince olarak doğranmış kuzu ıspanak, yarım kilo sarımsaklı yoğurt. İsteğe göre göre dereotu…

Yapılışı:

Bütün malzeme karıştırınız ve kırmızıbiber ile dilediğiniz gibi süsleyerek servis yapılır.

 

Zengin Cacık

Malzemeler:

Bir adet ince doğranmış salatalık, bir adet rendelenmiş havuç, bir adet ince olarak doğranmış kırmızıbiber, bir-iki yaprak kadar ince olarak doğranmış mor lahana, bir-iki dal kadar maydanoz, bir-iki dal kadar dereotu, bir-iki dal kadar ayıklanmış semizotu, 250 gram yoğurt, bir ile iki diş arası ezilmiş sarımsak, kekik ve toz kırmızıbiber.

Yapılışı:

Tüm malzemeler karıştırarak soğuk soğuk olarak servis yapabilirsiniz.

 

 

Yeşil Çorba

Malzemeler:

Bir bardak haşlanmış aşurelik buğday, yarım demet semizotu yaprağı, iki adet ince olarak doğranmış salatalık, on-on beş tane kadar taze nane yaprağı, yarım kilo yoğurt.

Yapılışı:

Tüm malzeme karıştırınız. Kâselerde servis yapabilirsiniz. Öğlen yemeğinde yemenizi öneririz.