Kemik Suyu Çorbası Zayıflatıyor

Kemik Suyu Çorbası Zayıflatıyor

Genellikle küçük çocuk gelişimine yararı bulunduğu bilinen kemik suyuna çorbanın yeni bir yararı daha ortaya çıktı. İçinde çok az miktarda kalori bulunduran kemik suyuna çorba hem tok tutucu özelliği bulunmakta hem de çok lezzetli.

1 kâse kemik suyu çorbası yalnızca 86 kalori barındırıyor ve oldukça tok tutucu özelliği bulunuyor.

Aminoasit, kolajen ve kalsiyum içeren kemik suyu çorbasının eklemlere, saça, cilde ve tırnaklara faydalı geldiği biliniyor.

Kemik suyu içerisinde bulunan protein kaynaklarının bilhassa eklem sızılarına iyi geldiği ve tutulmaları hafiflettiği belirtildi.

Öğle yemeği için iyi bir seçenek olan kemik suyu çorbanın tarifi ise;

Tavuk Suyu Çorba Nasıl Yapılır?

Malzemeler

2 ile 3 kg arası kuzu yâda dana kemiği
1 baş soğan
1 tane havuç
2-3 adet kereviz sapı
2-3 tane pırasa

Bir tencere suyun içerisine kemikleri ve diğer sebzeleri katın. Tuz, karabiber ve istediğiniz baharatlardan bir tutam ekledikten sonra 24 saat kısık ateşte yavaş yavaş pişiriniz. Çorbanın bu kadar uzun zaman pişirilmesinin sebebi ise içerisindeki proteinlerin çözünme süresidir. Kemiklerin içerdiği proteinler uzun zaman kaynatıldıktan sonra ortaya çıkacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifası – Kadın Ne Der?: […] Çörek otu, kefir, ekinezya üçlüsü ile her türlü mikroba
2018-01-06 20:17:22
Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu – Kadın Ne Der?: […] Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü
2018-01-06 20:16:49
2017-03-15 00:56:46
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status