Kilo Aldırmayan Besinler

Kilo aldırmayan besinlerin yenilmesi sonucu vücudumuz gerekli olan mineralleri ve vitaminleri almış olur. Bunun yanı sıra kilo almamış oluruz. Sizde kilo aldırmayacak besinler ile beslenmeyi istiyorsanız eğer aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

Türk mutfağımızdaki geleneksel yemekler pek fazla diyet yapmamız için uygun değildir. Fakat kesin ve istikrarlı bir şekilde karar verdiğimizde yazmış olduğum kilo aldırmayacak besinleri yiyerek kısa zamanda vücudumuzu istediğimiz forma sokmamız mümkündür.

Bizim için önemli olan aşırı ve abartılı beslenmeden uzak durmak, bunun aksine sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenerek vücudun güçsüz kalmasının önüne geçilmektir.

Derin araştırmalarımızdan edindiğimiz bilgiler sonucu kilo aldırmayacak besinlere bir de sizlerle birlikte göz atalım.

√Şişmanlamadan Yiyebileceğiniz 15 Abur Cuburkilo aldırmayan gıdalar

Kilo Aldırmayan Besinler

Fasulye

Fasulyenin içerisinde bulunan kolesistokin bileşeni iştah kesici özelliği aynı zamanda da sağlıklı bir şekilde de kilo verdirici bir hormon gibi de bilinir.

Fasulyenin içerisinde bulunan çokça bulunan lifler sayesinde kolesterolümüzün düşeceği ve sindirim sistemimizin daha hızlı bir şekilde çalışacağını, bu sayede de zayıflama hızını arttıracağını unutmayın.

Yumurta

Yumurta genellikle rejim yaparken tokluk hissini yaratıp açlık hissini ortadan kaldırıyor.

Bunun yanı sıra Omega3 yağ asitleri ve protein açısından son derece faydalı olup günlük almamız gereken enerji ihtiyacımızı da karşılıyor.

Yağsız Et

Et insanların her gün alması gereken enerji miktarını karşılar. Çünkü protein bakımından fazlasıyla zengin bir yiyecektir. Bunun yanı sıra içinde bulunan Lösin maddesi sayesinde daha uzun süre tokluk hissi yaratır.

Brokoli

Brokolide bol miktarda lif ve C vitamini bulunur. Bunun yanı sıra içerisinde bulunan bol kalsiyum bileşenleri sayesinde karaciğerin yenilenmesini sağlar.

Bununla birlikte sindirim sisteminizin daha düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar ve hazımsızlığınızı giderir. Kilo aldırmayacak besinler arasında yer almaktadır.

Çorba

Çorba sayesinde beynimize ulaşan sinyaller sonucu açlık duygusu azalır. Bunun yanı sıra çorbalar yağsız ve az taneli hazırlanırsa doyurucu olmakla birlikte  bağırsaklarınızın çalışmasına da yardımcı olacaktır.

Yoğurt

Daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, günde üç sefer yoğurt tüketilmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir şekilde rejim yapanlar genellikle ara öğünlerde yoğurt tüketir ve yüksek protein içeriği sayesinde çok faydalı etki görürler.

Acı Kırmızı Biber

Yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu kırmızı biberin vücudumuzda bulunan yağları parçaladığını öğrendik. Bununla birlikte bir önceki yemekte yenilmiş olan kırmızı acı biber bir sonraki yemekte de tokluk hissi yaratabiliyor.

Yulaf

Yulaf aşırıya kaçılmadan kullanıldığında genelde rejim yapıldığı zamanlardan normalinden daha uzun zaman tokluk hissi yaratarak kilo aldıracak yemekleri yemenizi engelliyor.

Tarçın

Tarçın insilün direncinin dengede kalmasını sağlar. Genellikle kahvaltılarda tüketilen yulaf ezmesi gibi ürünlerin üzerine serpilerek tüketilir.

Peynir

Genellikle kahvaltılarda az yağlı ya da yağsız olarak tüketildiğinde kilo aldırmayacak besinler arasında gösterilebilir. Aynı zamanda istediğiniz enerjiyi almanıza yardımcı olur.

Bal Kabağı

Bal kabağı kilo aldırmayacak besinler arasında önde gelen besinlerdendir. İçerisinde bulunan yoğun lif ile birlikte tok tutmaktadır. Düşük kalorili olması kilo verilmesine hızla yardım eder.

Sardalya

İnsanların vücuduna alması gereken ihtiyaçların en çoğunu karşılayan besindir. Çok sağlıklı bir besindir. Kan şekerini dengeleyici özelliğinin yanında tam bir protein deposudur. Bu yüzden vücuda gerekli enerjiyi fazlasıyla verir.

Mısır Gevreği

Mısır gevreği genellikle bizim geleneksel yapımıza uygun olmasa da kahvaltıda tüketilen bir besindir. Ama kahvaltılık değildir. Bazı doktorlarımız tarafından da diyet yapan kişilere önerilebilir. Kahvaltıda tüketildiğinde uzun süre tok kalınmasını sağlar.

Ciğer

Ciğer besininin içerinde B5 vitaminleri fazla miktarda bulunmaktadır. Aynı zamanda yağ yakıcı özelliğine sahiptir. Kilo verdiren besinler arasında yer alır. Fakat tüketilirken ızgara yapılarak tüketilmesi önerilir.

Kuru Kayısı

Kuru kayısının genellikle ara öğünlerde tüketilmesi önerilir. Bu şekilde daha faydalı bir hale gelir. Bağırsakların olduğundan daha fazla bir şekilde çalışmasını sağlayarak kilo vermenize yardımcı olur.

kilo almamak için

Kilo Aldırmayacak Diğer Farklı Besinler

*Karpuz

*Yaban Mersini

*Sarımsak

*Elma

*Esmer Pirinç

*Kiraz

*Kırmızı Üzüm

*Greyfurt

*Salatalık

*Armut

*Enginar

*Nar

*Sirke

*Zeytinyağı

*Yeşil Çay

*Yeşil Yapraklı Salatalar

*Kuş Üzümü

*Kefir

*Sarımsak