Kilo Almak İçin Öneriler

Kilo vermek için çeşitli diyetlere başvuran kişiler olduğu kadar, bunun tam aksine kilo almak isteyenler de var. Kilo almak için de aynı kilo verirken olduğu gibi sağlıklı ve dengeli bir gıda skalasıyla beslenmek gerekmektedir. Normalde kilo aldırdığı bilinen hazır gıdalar, yağlı yiyecekler, tatlılar, hamur işleri gibi sağlıksız bir şekilde beslenmek oldukça yanlış bir davranış olacaktır. Bu tip beslenme şekliyle ancak vücudun belli bölgelerindeki yağ hücrelerini çoğaltmaktan başka bir işe yaramaz. Göbek, karın, bel ve basenlerde birikecek olan yağlanma sayesinde şekilsiz ve sağlıksız bir vücuda sahip olmak kaçınılmaz sondur. Kilo almak için tüketilecek besinler de en az kilo vermek için tüketilenler gibi sağlıklı ve dengeli olabilir. Kilo almanın en kolay yolu konusundaki araştırma sonuçlarına birlikte bir göz atalım dilerseniz.

Kilo Almak için Kolay Yöntemler

*Kilo vermek için aldığınızdan daha fazla kalori yakmanız gerekmektedir. Kilo almak içinse bunun tersini uygulamak doğru bir yöntem olabilir. Metabolizmamız genellikle akşam saatlerinde hareketsiz olduğumuzdan daha yavaş çalışmaktadır. Kilo almak isteyenler beslenme programlarını bu hesaba göre düzenleyip akşam yemeğinde yedikleri miktarı fazla tutarlarsa kilo almaları mümkün olabilir. Gece yatarken rahatsız olmamak adına her şeye rağmen yatmadan en geç 1 saat öncesine kadar yemek yemeye dikkat edilmelidir.

*Sağlıklı kilo almak için sıvı tüketimi yerinde katı yiyecekleri arttırmak da işe yarayabilir. Doktor kontrolünde hazırlanacak bir beslenme programı ile almanız gereken kalori hesaplanarak uygun gıdaları tüketmeniz daha doğru olacaktır. Bazı kişilerin metabolizmaları çok hızlı çalıştığından yediklerini çok kısa sürede yakabilir ve kilo almaları imkansızlaşabilir. Bu gibi durumlarda doktorlar karbonhidrat içerikli toz gıdalar tavsiye edebilir.

√Kilo Aldıran Meyvelersağlıklı beslenme

*Egzersizi hayatınızdan eksik etmemekte fayda var. Sağlıklı kilo almak isteyenler de kilo vermek isteyenler gibi günlük bir egzersiz programını uygulamalıdır. Tempolu yürüyüşler ve kas ağırlıklı egzersizler iştah açıcı etkiler yaratabilir.egzersiz-yapmak

*Beslenme programınızda sağlıklı ve kalorisi yüksek besin maddelerine daha çok yer vermeniz yerinde olacaktır. Örneğin ara öğünlerde pekmez, hindistan cevizi, badem, kuru incir, ceviz, fındık tüketebilirsiniz. Kilo almak için beslenme tarzınızda proteinlere ağırlık vermeniz de doğru olacaktır. Kırmızı et, balık, tavuk yiyerek vücudunuzun ihtiyacı olan proteini temin etmiş olursunuz.

*Kilo almanın en kolay yolu, doktorunuzun ya da bir beslenme uzmanının metabolizmanızın çalışma hızına göre size önereceği bir yeme programını hayata geçirmektir. Yaktığınız kaloriye göre vücudunuza uygun bir şekilde kalıcı kilolar alabilir ve bu sistem sayesinde sağlıklı ve dengeli de beslenmiş olursunuz.

gorsellikten-uzak-durun

Sizlere sağlıklı kilo almanın en kolay yolu ve alternatifleri ile ilgili bazı küçük püf noktaları verdiğimiz yazımızla ilgili; varsa eklemek istedikleriniz, sorularınız, öneri ve görüşleriniz için yorumlar bölümünden bize ulaşabilirsiniz.