Kilo Vermek İçin Neyin Yerine Ne Yemelisiniz?

Kilo Aldıran Besinler

Kilo vermek her zaman diyet listeleri ile yapılan bir işlem olmamalıdır. Beslenme alışkanlıklarınızı düzene koyarak hem sağlıklı bir hayat yaşarsınız hemde diyet listelerine başvurmanız gereken bir kilo probleminizde olmaz. Siz kadinneder.com okurları için Kilo Vermek İçin Neleri Tüketmeliyiz sorusundan çok Kilo Vermek İçin Neleri Tüketmemeliyiz konusuna açıklık getirmeye çalıştık. Yani kısaca kilo aldıran besinler nelerdir?

Kilo vermek için yapmanız gerekenler arasında öncelikle yanlış beslenme alışkanlığınızı değiştirmeniz gelirken neler yemeniz ve yememiz gerektiğini de bilmelisiniz.

√Kilo Vermek İçin Sebzeler Nasıl Tüketilmelidir?

Kilo vermek için beslenme alışkanlığınızı mutlaka irdele melisiniz ardından yememeniz gereken besinlerin listesini hazırlamalı ve bu besin değerlerinin yerine koyacağınız besinleri de karşısına yazarak artık nasıl besleneceğinize karar vermelisiniz. Siz kadinneder.com okurları  için yemeniz ve yememeniz gerekenleri araştırdık.kilo aldıran besinler

Kilo Almamak İçin Uzak Durmanız Gereken Gıdalar

Kilo vermek istiyor ve çaba harcamak istiyorsanız öncelikle yememeniz gerekenler listesinde poğaça ve diğer hamur işleri, şekerli kahvaltı gevreği, reçel ve kaymak, işlenmiş pastırma, sucuk, sosis, yağda kızartılan kırmızı et ya da beyaz et, kızartılmış hamur işi tatlılar yağda kızartılmış patates gibi gıdalar yer alıyor. Yemeklerinizde ek olarak ilave edeceğiniz krema, tereyağı ve peyniri birlikte tüketmeyin. Sebze yemekleri ya da salatalarınıza tereyağı ya da tereyağlı sos, yoğun zeytinyağlı soslar ve mayonez koymaktan kaçının.

√Sabahları Kilo Vermek İster Misiniz?

Kilo vermek için uzak durmanız gereken listede tabi ki beyaz pirinç, beyaz makarna, haşlanmış patates, tereyağı ve krema karıştırılmış püre halinde patates, cips, kavurarak pişirme ve aşırı şeker ve tuz tüketmek kilo almanıza neden olmaktadır. Tatlı listesinde ise tabi ki şerbetli tatlılar, pasta, kek, kurabiye gibi ağır ve bol kremalı tatlılar oldukça rahat kilo almanızı sağlayacaktır. Yemeniz ve tercih etmeniz gerekenler listesinde ise tahıllı kahverengi tam buğdaydan yapılmış ekmekler, az tuz ve az şekerli kahvaltı gevreği, meyve ve meyve salatalarını tüketebilirsiniz.