Kırışıklık İçin Evde Maske

Kırışıklığı tümüyle önleyen ve düzelten bir yöntemiz sizler için yazıyoruz. Hazırlayacağınız bitkisel maskeler sayesinde kırışıklıklardan kökünden kurtulmanız mümkün.

Evde bayanlar bitkisel yollarla hazırladığı maskeler artık daha güvenli olması ve daha etkili sonuçlar vermesi nedeniyle hazır olarak satılan krem ve yağların daha çok önüne geçmiş durumda. Hanımların gözdesi olan bu maske yöntemlerini siz kadinneder.com okurları için yazdık.

Havuçlu Göz Maskesi

Havuçlu göz maskesi kırışıklıkları gidermek için en etkili yöntemlerden biridir. Hazırlanması çok basit olan bu maske kısa zamanda etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Çok basit bir hazırlanışı olmakla beraber, kısa süre içerisinde verim almanızı sağlayacaktır.

 

Havuçlu Göz Maskesi Hazırlanışı

1 adet büyük boy havucun suyunu çıkartın ve içerisine bir çay kaşığı badem yağı ilave adiniz. Ardından hazırlamış olduğunuz karışımı yaklaşık 2 saat buzdolabında soğumaya alın. Soğuduktan sonra maskeyi gözaltı ve göz çevresine sürerek yarım saat kadar bekletin. Daha sonra cildinizi bol su ile temizleyiniz.

 

Muzlu Göz Maskesi

Muzlu göz maskesi evde basit malzemelerle hazırlayabileceğiniz diğer bir etkili maskedir.

Muzlu Göz Maskesi Hazırlanışı

1 adet olgunlaşmış muzu ezin. Daha sonra üzerine 1-2 çay kaşığı gülsuyu ilave ediniz. Hazırladığınız karışımı göz çevrenize tatbik ediniz ve yaklaşık 30 dakika bekletiniz. Ardından ılık su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Bu şekilde hazırlayacağınız doğal maskelerle kırışıklık konusunda kesin sonuçlar alabilirsiniz. Bunların yanı sıra sizlere önerimiz güneş ışınlarından mümkün olduğunca yüzünüzü uzak tutmak, göz çevresine yüksek koruyucu güneş kremi sürmek, sigara ve alkolden uzak durmak, kahve çay tüketimini azaltmak olacaktır.

 

Diğer Konularımız:

Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz

30 Dakikada Bikini Giymenizi Sağlayan Egzersizler

Göz Seyirmesi ve Göz Seyirmesinin Sebepleri

Saç Yumuşatıcı Maske

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayınız: www.facebook.com/kadinneder