Koltuk Altı Beyazlatma İçin Evde Yapılabilecek Yöntemler

Koltuk Altının Kararması hanımların cilt sorunlarından ve cilt bakımındaki en büyük problemlerden bir tanesidir. Bu sorunu aşmak adına pek çok hanım doğal olmayan kimyasal ürünler kullanmaktadır. Ancak bu sorunu ortadan kaldırmak için doğal yollar mevcuttur.

Koltuk Altı Kararmasına Doğal Yöntem

İşte Koltuk Altı Kararması Problemini Ortadan Kaldıracak Doğal Yöntemler… 

  1. Patates

Lekeli bölgeye bir dilim patatesi sürün ve kuruması için yaklaşık 10 dakika bekleyin ve uygulama yaptığınız bölgeyi soğuk su ile temizleyin. Çok zaman geçmeden sonuçları göreceksiniz.

  1. Salatalık

Tıpkı patates de bu problemi aşmakta oldukça faydalıdır. Salatalık suyunu biraz zerdeçal ve limon ile karıştırınız. Ardından karışımı sorunlu bölgeye uygulayınız ve 30 dakika süresince bekleyiniz. Ardından uygulama yaptığınız bölgeyi ılık su ile temizleyiniz.

  1. Limon

İnsan vücudunda doğal rengin yok olmasının nedeni ölü cilt hücreleridir. Limon ölü cilt hücrelerinin yeniden canlanmasını sağlayacaktır. Bir miktar bal, yoğurt ve limon suyunu karıştırarak sorunlu bölgeye sürünüz. 10 dakika bekledikten sonra uygulama yaptığınız bölgeyi ılık su ile bölgeyi temizleyin.