Kötü Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir

Çamaşır Suyunun Kokusu Nasıl Gider?

Bir çok bayanın temizlikte vazgeçemediği ürünlerin başında çamaşır suyu gelir. Ancak kullanılan çamaşır suyu kullanılımından sonra uzun süre kalıcılık gösteren ve rahatsızlık veren bir koku yaymaktadır. Yazacağımız tarif ile çamaşır suyu kokusundan doğal yöntemlerle kurtulmanız mümkün olacak.

Çamaşır Suyunun Kokusu Elinizden Nasıl Çıkar?

Mutlak suretle çamaşır suyu kullanmadan evvel plastik eldiven kullanmanızı öneririz. Bu sayede çamaşır suyunun içeriğinde bulunan kimyasal maddelerin zararlarından korunmuş olur ve koku sorununa kökten çözüm bulmuş olursunuz. Ancak her zaman eldiven kullanılması mümkün olmamaktadır. Bu durumlarda çamaşır suyunun elinize bıraktığı kötü kokuyu doğal yöntemlerle ve evdeki malzemelerle gidermeniz oldukça kolaydır. Bunun için en kolay yöntemlerden biri 1 e 1 oranında elma sirkesi ve suyu karıştırarak bir sünger yada temiz bez yardımıyla ellerinize sürmektir. Diğer basit yöntem ise limon kabuğu ile tırnaklarınız dan başlayarak ellerinizi 15 – 20 dakika ovmaktır. Bu yöntemlerden istediğinizi kullanarak ellerinizdeki çamaşır suyu kokusunu gidermeniz oldukça kolaydır.

Çamaşır Suyu Kokusu Odadan Nasıl Çıkartılır?

Evde temizlik yaptıktan sonra evdeki çamaşır suyu kokusu birçok hanımı oldukça rahatsız etmektedir. Eğer sizde bu kokuyu gidermek istiyorsanız yapacağınız iki adet yöntem bulunmaktadır. Birinci olarak; bir tencereye yeteri miktarda su ekleyerek içerisine 4-5 kaşık kadar elma sirkesi ekleyerek kaynatınız. Karışım kaynadığı zaman çıkan buhar kötü kokuyu dağıtacaktır. Eğer sirke kokusu da sizi rahatsız ediyorsa, sirke yerine yumuşatıcıda kullanarak aynı şekilde kaynatabilir ve kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

 

Çamaşır Suyu Kokusu Çamaşırlardan Nasıl Çıkar?

Bayanların özellikle Beyaz çamaşırlarda kullandığı çamaşır suyu kokusunu geçirmek için bir kaç doğal yöntem mevcuttur. İlk tavsiyemiz çamaşırlarını oda içerisinde değil mümkün olduğu kadar balkona asmanızdır. Eğer koku hala mevcutsa bir şişenin içerisine yumuşatıcı yada parfüm ekleyerek kıyafetlere hoş bir koku verebilirsiniz. Bu yöntem yerine çamaşırlarınızı yıkadığınız sırada deterjan bölümüne 1 çay bardağı sirke yada bir yemek kaşığı karbonat ekleyerek kokuyu en başından önleyebilirsiniz.