Limon Zencefil Salatalık ile Şifa Detoksu

Limon zencefil salatalık bir araya geldiği zaman mükemmel bir doğal karışım çıkar. Bu karışım ile sıvı birikimden kurtulabilir ve vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerali bolca alabilirsiniz.

 

Her zaman söylenen bir cümle vardır. “Hayat Su Gibi Akıp Geçiyor” Su gibi geçip giden hayatı daha kaliteli yaşamak ve ilerleyen yaşlarda çeşitli sağlık problemleri yaşamamak için çeşitli önlemler ve destekleyici ürünler almak her zaman önemlidir. Bunun için önemli olan düzenli bir hayata sahip olmaktır ve bunun yanında doğanın mucizelerinden faydalanarak hazırlayacağımız detokslar ile zinde bir hayat yaşamaktır.

 

İnsan vücudunun uzun vadede sorunlar yaşamasının başlıca sebebi vücudun aşırı derecede toksin ve atık biriktiriyor olmasıdır. Bu birikmenin sebebi çoğu zaman dengesiz beslenme neticesinde ortaya çıkmaktadır. Ayrıca çevresel kirlilikler, kimyasal maddelerin kullanımı ve monoton bir yaşam sürmekte bu atıkların birikmesine sebep olabilmektedir.
Zencefilin Kadınlar İçin Faydaları Ve Yararları

Bu maddelerin vücuttan atılması için destek almak bazen kaçınılmazdır. Bunun için siz kadinneder.com okurları içinde yazacağımız detoksu kullanabilirsiniz.

Limon, zencefil ve salatalık içeren bu detoks ve arındırıcı diyet ile hayat kaliteniz artacaktır.

Limon, Zencefil ve Salatalık Detoksu

Bu detoks hazırlanması kolay etkisi ise oldukça fazla bir detoxtur. Bu karışım içeriğinde bulunan malzemeler sayesinde toksinleri vücudunuzdan atacak ve kilo verebileceksiniz.

Malzemeler;

  • 1 limon veya lime (yeşil limon)
  • Yarım taze salatalık
  • Yarım zencefil
  • 1 tutam taze nane
  • 1 bardak su (ortalama 200 ml)

√Yeşil Çay, Limon, Maden Suyu İle Doğal Zayıflama Kürü

Hazırlanışı

İlk olarak karışımda kullanacağınız tüm malzemeleri temiz bir şekilde yıkayınız. Ardından malzemeleri kabuklarını soymadan dilim şeklinde keserek bir bardak su içerisine ekleyiniz. Bardağın üzerini temiz bir kap ile bir miktar hava alacak şekilde kapatarak sabaha kadar bekletin. Sabah hazırlamış olduğunuz karışımı tüketebilirsiniz. Ilık olarak tüketmek zor olursa üzerine az miktarda buz ekleyebilirsiniz. Tatlandırmak içinde bal kullanabilirsiniz.

Limon, Zencefil ve Salatalık Detoksu Faydaları

Bu karışımın faydalarını içeriğinde bulunan malzemeler üzerinden tek tek anlatırsak daha uygun olacak.

limon

Limon: Detoks ve arındırıcı özelliği bulunmaktadır. Ayrıca vücuttan atıkları atmaya faydalı bir besindir. Bağışıklık sistemini destekler ve vücudu hastalıklara karşı korur. Sindirim sistemini düzenler, kabızlığı önler, mide şişkinliğini engeller yağların emilimini azaltmaya yardımcı olur.

zencefil

Zencefil: Sindirim sistemini iyileştirir ve sinir sistemini olumlu yönde etkiler. Zencefil mide özsuyunu destekleyerek yiyeceklerden aldığımız besinlerin emilimine faydalı olur. Yağ yakmak için metabolizmayı harekete geçirir ve birikmiş sıvıların atılmasına yardımcı olur.

salatalık

Salatalık:  Vücutta biriken sıvıların atılmasını sağlar. Sindirim sistemine faydalıdır. Salatalık kalori açısından düşük, su ve sağlığınıza iyi gelen besin değerleri açısından oldukça yüksek değerlere sahiptir.

Nasıl Tüketilmeli?

Hazırlamış olduğunuz karışımı sabahları aç karnına ve bütün gün içerisinde iki litre olacak şekilde tüketiniz. Ayrıca bu karışımı tükettiğiniz sürede beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. İşlenmiş gıdalar, şeker, yağ, süt ürünleri ve tuzdan uzak durmalısınız. Dilerseniz sebzeler, meyveler, tahıllar ve yağsız etlerle beslenme düzeninizi destekleyebilirsiniz.