Limonla Yapılan Hamilelik Testi

Limon yapılan hamilelik testi herkes tarafından bilinen bir uygulama değildir ancak çoğu zaman kesin sonuçlar vermektedir. Bu yöntemle evde hamilelik testini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Limonla yapabileceğiniz hamilelik testinden başka karbonatla hamilelik testini de anlatacağız. Umarım sizler için faydalı olur.

 

Her adet gecikmesi hanımların kafasında bir soru işareti yaratır ve çoğu zaman hamilelik testi almaya üşenilir. Eğer sizde sürekli olarak adet gecikmesi yaşıyorsanız, kafanızda soru işareti bırakması bir yana ekstra maliyette doğurmaktadır. Tüm bu sorunlardan limon ve karbonatla yapacağınız hamilelik testi ile kurtulabilirsiniz.

 

Çoğu kişi tarafından bilinmese de bu test etkili sonuçlar vermektedir. Kesin bir sonuç alabilmek için adet zamanınızın üzerinden en az bir hafta geçmesi yani gecikmesi gerekmektedir. Gecikme yaşandıysan aşağıda yazacağımız yöntemlerle evde kendiniz rahatça gebelik testi yapabilirsiniz. Limonla hamilelik testi yâda karbonatla hamilelik testi yaptıktan sonra sonuç olumlu çıkarsa, kesin bir sonuç almak için kan testi yaptırın.

 

Limonla Hamilelik – Gebelik Testi Yapma

  • Şeffaf ve plastik bir bardak yâda şişe içerisine idrarınızı yapınız.
  • Küçük bir limonu ortadan ikiye bölünüz.
  • Limonun bir kısmını bardağa yaptığınız idrarınızın üzerine sıkınız.
  • Limonun minik granülleri yâda tortuları bardağın dibine doğru çöküyorsa gözünüz aydın, hamilesiniz demek.
  • Tortular dibe çökmez ve inatla idrarın üst kısmında kalırsa hamile değilsiniz demektir.