Maydanoz Kürü İle Doğal Zayıflama

Maydanoz kürü, maydanoz tüketimi ile sağlanan faydaların artırılması amacıyla yapılan bir tıbbi tedavidir. Maydanoz kürü genellikle sindirim sistemi ile ilgili sorunların tedavisinde kullanılır. Ancak maydanozun faydalı olduğu diğer sağlık durumlarında da kullanılabilir. Maydanoz kürünün yapılması için maydanozu taze veya kuru halde tüketebilirsiniz. Maydanozu yemeklerinize katabilir veya maydanoz çayı içebilirsiniz. Maydanoz kürünün dozu ve süresi, kişinin sağlık durumuna göre değişiklik gösterebilir. Önemli olan, maydanozu düzenli ve yeterli miktarda tüketmektir.

Maydanoz kürü, zayıflamada yardımcı olabilir ancak tek başına zayıflatmaz. Maydanoz kürü, sağlıklı bir diyet ve egzersiz programına ek olarak uygulanmalıdır. Maydanoz kürü, maydanozu düzenli ve yeterli miktarda tüketmeyi sağlar. Maydanoz, küçük bir kalori içeriğine sahip olduğu için zayıflama diyetlerinde rahatlıkla tüketilebilir. Ayrıca maydanoz, bol miktarda lif içerdiği için tokluk hissi verir ve açlık krizlerini engeller. Bu sayede maydanoz, zayıflamada kilo kontrolünü kolaylaştırır. Maydanoz ayrıca, kan şekerini dengede tutar ve insülin seviyesini ayarlar. Bu sayede maydanoz, diyabetik kişilerin de zayıflamada yardımcı olabilir.

Maydanoz kürü tarifini vermeden önce kısaca maydanozun faydalarından bahsedersek daha uygun olacak. Bu şifalı bitkinin faydaları kısaca şöyle.

Maydanozun Faydaları

  • Maydanoz, bol miktarda A ve C vitamini içerir ve vücuttaki enfeksiyonlara karşı savaşır.
  • Maydanoz, vücudun ihtiyaç duyduğu antioksidanları sağlar ve hücreleri korur.
  • Maydanoz, kan şekerini dengede tutar ve insülin seviyesini ayarlar. Bu sayede diyabet hastaları için faydalıdır.
  • Maydanoz, sindirim sistemini düzenler ve mide bulantısını azaltır.
  • Maydanoz, kalp ve damar sağlığı için faydalıdır. Kan basıncını düzenler ve damar tıkanıklıklarını önler.
  • Maydanoz, cilt sağlığı için faydalıdır. Cilde nemlilik katar ve ciltte oluşabilecek iltihapları önler.
  • Maydanoz, ağız ve diş sağlığı için faydalıdır. Diş etlerini kuvvetlendirir ve ağız kokusunu giderir.
  • Maydanoz, kemik sağlığı için faydalıdır. Kalsiyum ve magnezyum içeriği sayesinde kemikleri güçlendirir.

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır? Basit Tarif

– 15 -16 tane maydanoz. Saplarıyla birlikte kullanacaksınız.
– 1 tane limonun suyu.
– 1 su bardağı su (Bardağın tam dolu olması gerekmiyor. Limon suyu ile bardağı tamamlayabilirsiniz.)

Maydanoz Kürü Yapılışı

Tüm malzemeleri bir blendere ekleyerek karıştırın. Maydanozu sapları ile birlikte kullanmayı unutmayın. Yeşil ve lezzetli bir karışım sizi bekliyor. Hazırladığınız limon maydanoz kürü her sabah aç karnına kahvaltıdan 15 dakika önce içmelisiniz. Düzenli olarak kullanmak önemlidir ve maydanoz kürü 15 gün süreyle devamlı olarak yapılmalıdır. 15 günlük süreyi tamamladıktan sonra 5 günlük bir ara verilmelidir. Bu ara, vücudunuzun dinlenmesi için çok önemlidir ve mutlaka yapılmalıdır. 5 günlük aranın sonunda tekrar ara vermeden 15 günlük bir periyoda devam etmelisiniz. Ardından küre son verin. Kısa sürede verdiğiniz kilolara sizde şaşıracaksınız.

Maydanoz kürü altı aylık periyotlarla tekrarlanan bir kürdür. Çok sık yapmamaya dikkat edin. Vücudunuzdan yağları atmaya çalışırken daha fazla zarar vermeyin kendinize.

Sıkça Sorulan Sorular;

Maydanoz Limon Kürü Kaç Gün Kullanılır?

Maydanoz limon kürü 15 gün kullanılır 5 gün ara verilir ve tekrar 15 gün kullanılır. Ve bu tekrar 6 altı ayda bir yapılır. Yoğun olarak kullanmamaya dikkat edin. Hızlı kilo vermek için vücudunuza zarar vermeyin.

Maydanoz Limon Kürü Gece Yatarken İçilir Mi?

Maydanoz limon kürü sabahları aç karnına içilmesi gerekmektedir. Gün içindeki hareketleriniz ve kürü destekleyen spor hareketleriniz ile birlikte maydanoz limon kürü yağ yakımını desteklemektedir.

Maydanoz Limon Kürü Ne Kadar İçilmeli?

Maydanoz limon kürü sabahları 1 su bardağı kadar içilmelidir. Vermiş olduğumuz maydanoz limon kürüde bu miktar üzerinedir. Çok küçük miktarlarda bu oran yukarı yada aşağı olabilir. Ancak en iyi sonuca ulaşmak için tarife sadık kalmanız daha iyi olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Yazmış olduğumuz maydanoz limon kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen tariftir. Verilen ürün miktarlarına ve yapılış şekillerine uyarak kendinize maydanoz limon kürü hazırlayabilirsiniz.

Dikkat!
Düşük tansiyon (hipotansiyon) rahatsızlığınız mevcutsa, maydanoz kürünü dikkatli uygulamanızı öneririz. Zira maydanoz kürü tansiyon düşmesine sebep olabilmektedir. Ülkemizde maydanoz çok yenilen bir bitkidir. Bazı kimseler yeşillik olarak maydanozu bolca tüketirler. Maydanozun içeriğinde bulunan apiol maddesi her ne kadar uçucu özelliği olan bir yağ olsa da, kalsiyumun emilmesini engelleyici (kalsiyum antagonist) özelliği de çok fazladır. Bu nedenle sizde de kalsiyum eksikliği ve osteoporoz rahatsızlığı varsa maydanozu ölçülü biçimde tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Maydanoz kürü, İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen ve önerilen bir kürdür. İbrahim Saraçoğlu’nun maydanoz hakkında önemli olarak vurguladığı önemli bir nokta maydanoz seçimidir. Maydanozu seçerken çok özenli olmalısınız. İri yapraklı maydanozlar hanımlar tarafından sık olarak tercih edilir. Ancak iri yapraklı maydanozlar göze hitap etsede hormonlu olduklarından dolayı iri olduklarını unutmayın. Yapraklı daha ince olan maydanozları tüketmeye dikkat edin. Aslında en iyisi balkonda yetiştirilen maydanozlardır ancak herkesin buna imkanı olmadığının farkındayız. Bu yüzden kullanacağınız maydanozu güvenilir yerlerden alıp tüketmeye özen gösteriniz.