Maydanoz Sarımsak Limon Kürü ile Kalp Damar Tıkanıklığı Şifası

Maydanoz sarımsak limon kürü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bir televizyon programında kalp ve damar sağlığı için verdiği ve kullanan birçok kişi tarafından faydalı olduğu belirtilen bir kürdür. Fazla teferruatı bulunmayan ve evde bulunabilecek malzemelerden kolaylıkla yapabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bir şifa karışımıdır.

 

Doğal karışımların neredeyse hiç birinde yan etki bulunmamaktadır. Ancak hastalıklarınıza ve aldığınız ilaçlara göre bazen bu durum değişmektedir. O yüzden kadinneder.com olarak ilk olarak maydanoz limon sarımsak kürünün zararlarından bahsedeceğiz.

 

Maydanoz Limon Sarımsak Kürünün Zararı Var Mıdır?

Kür tansiyonu bir miktar düşürdüğünden dolayı eğer düşük tansiyona sahipseniz dikkatli olmalısınız. Bunun dışında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Bu kür sürekli kullanımdan ziyade yılda bir iki defa uygulamanız kalp ve damar sağlığı için yeterli olacaktır. Maydanoz limon sarımsak kürünün hazırlanmasına geçmeden önce kısaca Maydanoz limon sarımsak kürünün faydalarından kadinneder.com olarak bahsedeceğiz.

 

 Maydanoz – Limon – Sarımsak Kürünün Faydaları:

  • Kalp damarlarını açmaya faydalıdır.
  • Kalbi besleyen damarların daralmasını ve tıkanmasını engelleyicidir.
  • Kalp damarlarının içten yağ bağlamamasını sağlar.
  • Kalp damarlarında plak oluşumunu engeller.
  • Kan dolaşımını hızlandırır ve güçlendirir.
  • Kalp damar tıkanıklığını tedavi edici faydası bulunmaktadır.

 

Maydanoz – Limon – Sarımsak Kürü Hazırlama

Malzemeler:

  • 10 yâda 12 adet taze maydanoz
  • 1 diş sarımsak
  • 2 kaşık taze limonun suyu
  • Yarım su bardağı klorsuz su

 

Not: Kahverengileşmemiş sarımsak kullanmaya özen gösteriniz. Maydanozların günlük ve taze olması da önemlidir. Sararmış maydanoz kullanmak kürün etkisini azaltacaktır.

 

 

Damar Tıkanıklığına Karşı Maydanoz – Limon – Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kürün hazırlayacağınız malzemelerin temiz olmasına dikkat ediniz. İlk olarak taze maydanozlarınızı saplarda dâhil olarak mutfak robotuna atınız. Üzerine taze olarak sıktığınız limon suyunu ekleyiniz. Sarımsakları bıçak yardımıyla doğrayarak karışımınıza ilave ediniz. Son olarak yarım bardak klorsuz suyunuzu da karışıma ekleyerek bir iki dakika boyunca robotta iyice karıştırınız. Maydanoz limon sarımsak karışımı kahvaltıdan yirmi dakika önce ve aç karnına olarak için. Bu karışım damar tıkanıklığına karşı doğal ve etkili bir şifa deposudur.

 

Uygulanışı:

Bu kürün uygulaması oldukça basittir. Sadece gündelik değişecek kullanımları takip etmeniz gerekmektedir. İlk üç karışımın içerisinde sarımsak olacak şekilde kullanacaksınız, sonraki üç günde karışımda sarımsak kullanmayacaksınız. Son üç günde ise yine sarımsakla hazırlayarak yapacaksınız karışımı. Yani toplamda dokuz gün kullanacaksınız. Küre üç gün ara verdikten sonra az önce yazdığımız takvimde tekrar dokuz gün kullanmalısınız. İkinci dokuz günden sonra kürü kullanmayı bırakınız.