Maydanoz Suyu Şifası Ve Zayıflatıcı Etkisi!

Maydanoz suyu düzenli kullanım ile vücuttaki yağları yakarak zayıflamaya yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı olarak, daha parlak ve genç görünümlü bir cilt için de tüketilebilir. Maydanoz suyunun faydalarından biride karaciğere olan faydasıdır. Maydanoz suyu karaciğerdeki yağlanmaları önlemeye yardımcı bir içecektir.

Ayrıca önemli bir afrodizyaktır. Demir eksikliği sorunu olanlar için çok yararlıdır. Grip ve nezleye iyi gelir. Adet kanamalarını basitleştirir ve adet ağrılarına iyi gelir. Çok iyi bir idrar söktürücüdür. Kronik prostat hastası olan erkeklere iyi gelir. Kandaki oksijen oranını arttırarak böbrekleri, karaciğeri ve idrar yollarını temizler.
Maydanoz suyunun metabolizmayı hızlandırması ile beraber hemen bir zayıflama görülebilir. Ancak bu geçici bir zayıflamadır. Bu zayıflama esnasında vücuttan su atıldığı için zayıflamak isteyen kişi zayıflıyorum zanneder. Yararlı olması için tüketime devam edilmelidir. 1 hafta sonunda zayıflama görülmeye başlanır. Ancak 15 günden çok tüketilmesi tavsiye edilmez.

√Maydanoz Sarımsak Limon Kürü ile Kalp Damar Tıkanıklığı Şifası

 

Maydanoz Suyu Nasıl Yapılır?

Maydanoz suyu hazırlamak için yarım demet maydanozu sapları ile beraber ayıklayın ve yıkayın. Sararmamış olmasına mutlaka dikkat edin rengi yerinde olması gereklidir. Uçları kahverengileşmiş ise saplarını kesiniz. 2 su bardağı su içinde yavaş ateşte 2-3 dakika kaynatıp 10 dakika bekletin. Sıcak veya ılık olarak tüketebilirsiniz.
Bir diğer maydanoz suyu hazırlama yolu ise maydanozları mikserden aşağı yukarı 1 dakika boyunca geçiririz. Mikserden geçirdikten sonra de bir tülbent ya da tül yardımı kullanarak süzünüz. İçilmeye hazırdır.

Ancak şunu unutmayınız ki, maydanoz suyu ile zayıflamak isteyenler maydanoz kürü yaparak tüketmelidirler.

√Maydanoz Kürü İle Yağlardan Kurtulup Zayıflayın

 

Maydanoz Suyu Ne Kadar İçilmelidir?

Günde bir bardak tüketilmelidir. Fakat 15 günden çok limonlu maydanoz kürü tüketilmemesi oldukça önemlidir. Yoksa maydanoz suyu yararları yerine zarar görülebilir. 15 gün kadar kullanılmasının ardından 10 gün ara verilmeli, arkasından tüketmeye devam edilmelidir.
Maydanoz suyu ılık içilmelidir.

√Maydanoz Çayı İle Zayıflama

 

Maydanozun Faydaları Nelerdir?

Maydanoz yararları hesaba katıldığında günlük hayatta kullanılması gereken önemli bir bitkidir. Ayrıca yemeklere tat, koku vermesi nedeniyle çorbalara, böreklere, köfte gibi yemeklere ilave edilir. Gerek sağlığa olan yararları gerekse yemeklere tat katması hesaba katıldığında günlük hayatta sıkça kullanılmalıdır.

Maydanoz , tedavi edici ve zayıflama özelliği pek bilinmeyen bir şifalı zayıflama bitkisidir. Genelde restoranlarda ve sofralarımızda sadece salata süslemek için kullanırız. Aslında, yemek ve salatalarda süsleme amacı ile kullanılmaktan ziyade içerisinde barındırdığı önemli maddeler ile tam olarak vücudumuz için şifa kaynağıdır. Bunu da gözden kaçırmamak gerekir.

√Ağız Kokusu İçin Bitkisel Tedavi Kürü

 

Maydanoz Suyunun Zararları ve Yan Etkileri

Limonlu maydanoz kürü 15 günden çok tüketilmemelidir. Böbrek iltihabı olanlar tüketmemelidir. Hamile bayanlarda düşük riskini arttırdığı için kullanılmamalıdır.
Bitkilerin de yan tesiri olmaz diye düşünülmemelidir. Özellikle hekimlar ve bitki bilimciler bu hususta son zamanlarda televizyon ve gazetelerde üzerine basarak vurguluyorlar. Maydanoz suyu kullanan ve gastriti olan hastaların kullanmaması gereklidir.