Mısır Püskülünün Faydaları

Mısır Püskülünün Faydaları

Mısır püskülü herkesin bildiği mısırın yeşil kabuklarının altındaki ve ucundaki püsküllerdir. Fazlasıyla mineral ve vitamin içerir.

Mısır Püskülü Faydaları Nelerdir?

Doğal bir potasyum ve K vitamini kaynağı olan mısır püskülü faydaları şöyledir:

Prostat iltihabına müthiş yararı vardır.
Böbrek iltihabına faydalı olmasının yanında böbreklerdeki taşların düşürülmesine de faydası vardır.
Yüksek tansiyona iyi gelerek, tansiyonu dengelemesini saglar.
Eğer diyabet hastasıysanız ( şeker )Bu şifalı Bitkiyi heryerde bulma şansınız vardır.
Yüksek kolesterole faydalı olur, kolesterolü dengeler tutar.
Devamlı halsiz olmaktan yorgunluktan mı şikayetçisiniz? Halsizliği gideren mısır püskülü çayı ayrıyetten dinlenmenizi sağlar.
Anti depresan özelliği de vardır, depresyona iyi gelir.
Romatizma ve kemik ağrılarına faydalıdır. Kemikleriniz ağrıyorsa bu şifalı bitkiyi kullanabilirsiniz.
Gut hastalığına iyi gelir.
Zayıflamaya çok büyük etkisi görülmektedir!

Mısır püskülünün bir faydası da kilo kaybına olan etkisidir. Vücuttaki yağların hızlı yakılmasına yardımcı olarak zayıflatır. Obeziteye karşı koruma sağlar.

İdrar Yolu Enfeksiyonundan Şikayetçi Misiniz?

İdrar yolu enfeksiyonları bir çoğumuzun canını sıkar. İdrar yapılırken ağrı ve yanma hissi oluşur. Diğer adı sistit olan bu hastalıktan kurtulmanın birkaç yolu vardır. Mısır püskülü de bunların başında gelmektedir. İdrar yolu enfeksiyonlarını önler, idrar söktürür. İdrar yollarının temizlenmesine fayda sağladığı bilinmektedir.
Mısır Püskülü Nasıl Kullanılır?

Yazımızda belirttiğimiz tüm etkileri için mısır püskülü çay şeklinde hazırlanarak kullanılabilir. 1. bardak suyu kaynatın. Su kaynarken bir taraftanda mısır püsküllerinici küçükküçük kıyın. Hazır olan 1 bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı mısır püskülünü aktarın.Yaklaşık 5 dakika kadar bu şekilde demlenmesi için bekleyin. Demlendikten sonra süzgeç yardımıyla bir bardağa aktarın. Genel olarak günde 2 defa yemeklerden bir saat kadar önce içebilirsiniz.Afiyet olsun…..

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. ibs hastalığı için yıllardır mısır kullanmaktayım fakat ibs hastalığında haşlanmış mısır yediğimiz zaman hastalığın yüzde 50 si azalıyor fakat patlamış mısır malesef aynı sonuçları vermiyor

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifası – Kadın Ne Der?: […] Çörek otu, kefir, ekinezya üçlüsü ile her türlü mikroba
2018-01-06 20:17:22
Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu – Kadın Ne Der?: […] Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü
2018-01-06 20:16:49
2017-03-15 00:56:46
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status