Mükemmel Cilt İçin 8 Öneri

Mükemmel bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Bunu gerçekleştirmek için bakım ürünleri kullanmadan önce hayatınıza adapte etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunları yaparsanız yüzünüze hiç bir kimyasal sürmeden tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte o öneriler;

 

Cildinizi Güneşten Koruyun

Güneş D vitamini açısından cilt için önemlidir. Ancak güneşin zararlı ışınları cildinizde iz bırakabilmektedir. Bu lekelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Yaz aylarında daha sık yaşanan bu duruma maruz kalmamak için güneş kremleri ile önlem almalısınız.

 

Uyku Düzeni Cilt İçin Önemlidir

Cildiniz geceleri uyku sırasında kendini yenileyen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden cilt bakımı için uyku çok önemlidir. Gece geç yatmak cildinizin kendisini yenilemesini engelleyecektir. Ayrıca uyku düzensizliği gözaltı morluklarına da sebep olmaktadır.

 

Sağlıklı Bur Cilt İçin C Vitamini Tüketin

Cildinizi beslemek ayrıca sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşturmak için limon, portakal, greyfurt benzeri yüksek oranda C vitamini içeren meyveler tüketiniz. C vitamini hem vücut için hem de cilt için oldukça önemlidir.

 

Cildinize Masaj Yapınız

Uyumadan önce cilt bakımı yaparken aynı zamanda cildinize masajda yapınız. Cildinize masaj yaparak ciltteki kan dolaşımını hızlandırarak parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Sivilcelere Dikkat Ediniz

Sivilcelerle oynamak ve sıkmak, cildinizde iz kalmasına sebep olabilmektedir. Özellikle ucu beyaz olan sivilceleri sıkmayınız. Sivilceler için bitkisel çözümlerden faydalanabilirsiniz. Bu konuda yazmış olduğumuz Sivilce İçin Tarçın Maskesi ve Doğal Hindistan Cevizi Yağlı Organik Krem yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 

Cilt Bakımı İçin Egzersiz Yapınız

Egzersiz hem vücut için hem de cilt için oldukça önemlidir. Egzersiz parlak bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Spor yapmaya vaktiniz yoksa merdiven kullanmak, evde basit spor hareketleri yapmak ve küçük yürüyüşler yapmak da sizin için yeterli olacaktır.

 

Cilt Sağlığı İçin Su Önemlidir

Su tüketimi vücut sağlığı için oldukça faydalı ve önemlidir. Günde bir litre su içerek, hem sağlıklı yaşar hem de cilt sağlığınızı korumuş olursunuz.

 

Siyah Noktaları Temizleyin

Yüzdeki siyah noktalar, sivilce oluşumuna sebep olmaktadır. Cildinizi temiz tutarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Cilt temizleme ürünlerini kullanarak siyah noktaları yok edebilirsiniz.