Muz ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Muz ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişlerin sararmasını yok ederek beyazlatmak için Muz ile diş temizliğini deneyebilirsiniz…

Birçok insanın ortak problemi bir türlü beyazlatılamayan dişlerdir. Siz de dişlerinizi bir türlü beyazlatamıyorsanız siz kadinneder.com okurları için hazırladığımız bu yazı tam size göre. Hem vücudunuza vitamin kazandırıp hem de dişlerinizi beyazlatmak oldukça kolay. Muz, pek çok vitamin ve minerali bünyesinde barındırmaktadır. Diğer yandan içeriğinde kimyasal madde bulundurmadığı için dişlerinizi beyazlatırken aynı zamanda dişlerinizi güçlendirebilirsiniz.

√Doğal Diş Beyazlatma İçin Neler Yapılmalıdır?

muz kabuğu diş beyazlatma

Muz İle Nasıl Diş Nasıl Beyazlatılır?

İlk olarak; muzdaki potasyum oranı fazla olduğundan kullanacağınız muzun olgun olmasına özen gösteriniz.

Bir parça muzu kabuğundan ayırarak diş fırçalar gibi yaklaşık üç dakika boyunca dişlerinize sürtün. Bunu yaparak muzun içeriğinde bulunan vitaminlerin dişlerinizi zaman geçtikçe beyazlatmasını sağlayacaksınız.

√Ceviz Kabuğu İle Diş Tartarı Temizleme

Muz ile diş beyazlatma için yapacağınız bu işlemi günde bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Eğer beyazlatma işlemini hızlandırmak isterseniz günde iki defada uygulayabilirsiniz. Bu işleme dişlerinizin üzerinde bulunan lekeler kaybolana kadar devam etmelisiniz. Zaman geçtikçe çirkin bir görüntü oluşturan bu lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz. Bir süre sonra ise sağlıklı beyaz dişlere sahip olacaksınız.

Diş sağlığı insan vücudunda dikkat edilmesi ve önem verilmesi gereken en önemli konulardan biridir. Diş sağlığı kaybedildikten sonra yapılacak diş bakımları önemini yitirecektir. Bu yüzden diş sağlığını kaybetmeden dişlere yapılacak bakım oldukça önemledir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifası – Kadın Ne Der?: […] Çörek otu, kefir, ekinezya üçlüsü ile her türlü mikroba
2018-01-06 20:17:22
Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu – Kadın Ne Der?: […] Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü
2018-01-06 20:16:49
2017-03-15 00:56:46
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status