Muz Kabuğu Zayıflatır Mı – Ender Saraç

MUZ KABUĞU ZAYIFLATIRMI?

İşte siz değerli Kadın Ne Der okurları için hazırladığımız muz kabuğu ile zayıflama yöntemi…

Prof. Dr. Ender Saraç Muz Kabuğunun zayıflamaya faydalı olduğunu açıklamıştır. Muz kabuğu kilo vermeye yardımcı olmasının dışında kişinin moralini yükseltmeye yardımcı bir besindir.

Her insanın yaptığı gibi sizde büyük ihtimalle soyduktan sonra muz kabuklarını bir kenara bırakıyor yâda çöpe atıyorsunuzdur. Ancak muzun kabuğunun bilinen pek çok faydası bulunmaktadır. Son olarak yapılan araştırmalar ve Ender Saraç’ın açıklamaları Muz kabuğunun bir faydasını daha ortaya çıkarmıştır. Uzmanlara tarafından; muz kabuğu içeriğinde barındırdığı mineraller ve vitaminler sayesinde zayıflamaya ve moral yükseltmeye faydalı olduğu açıklanmaktadır.

İngiliz Daily Gazetesinde yayınlanan bir haberine göre; Beslenme Uzmanı Dr. Ella ALLRED, “Muz kabuğu size biraz tuhaf bir yiyecek gibi gözükebilir, fakat yaptığımız araştırmalar ilerledikçe farkına vardık ki muz kabuğunun muza oranla daha fazla besleyici özelliği bulunmaktadır” dedi.

Muz Kabuğu Nasıl Kullanılmalıdır? Nasıl Tüketilmelidir? Zayıflamak İçin Muz Kabuğu Nasıl Kullanılır?

Damak zevkinize yakın bulursanız eğer muz kabuğunu olduğu gibi tüketebilirsiniz. Genel itibariyle muz kabuğu bir elma kabuğu gibi meyvenin bir parçası olarak görülmemektedir. Daha çok bir çöp olarak görülmektedir. Bu yüzden muz kabuğu tüketmek biraz tuhaf gelebilir ancak böyle düşünülmemelidir. Eğer direk olarak muz kabuğunu tüketmeyi zor olarak görüyorsanız haşlayarak, kızartarak, tatlısını yaparak da tüketebilirsiniz. Bu tür tüketmelerde muz kabuğunun tüm faydalarından yararlanmanızı ve kilo vermenizi destekleyecektir.

Dr. Ender saraç yapmış olduğu açıklamada; muz kabuğunun insan vücudunda bulunan fazla suyu çektiğini ve uzun süre tok tuttuğunu belirtmiştir. Ayrıca egzersizlerden önce muz yemenin çok faydalı olduğunu da belirtmiştir. Egzersiz önce tüketilecek iki adet muzun egzersiz sırasında lazım olan enerjiyi sağladığını belirtmiştir.

Kilo vermek için Yeşil muz kabuğu tüketmek daha etkili sonuçlar vermektedir. Sebebi ise yeşil muz kabuklarının %18 oranından daha fazla serotonin ve dopamin içermesidir. Ayrıca sindirim sistemini düzenleyen probiyotikleri içerisinde bulundurmaktadır.

Muz Kabuğu Tüketme Tarifleri

1) Muz kabuklarını uç kısımlardan kesin. Yarım su bardağı su, tarçın ve ceviz ile birlikte blender yardımıyla iyice karıştırın. Bu karışımda sarı muz kullanmanız daha iyi olacaktır.

2) Muzlu çay hazırlayarak kullanın. Muz kabuklarının uçlarını keserek on dakika boyunca kaynatınız. Daha sonra süzerek güzel bir tat meydana çıkarabilirsiniz. Eğer isterseniz bul ilave ederek tatlandırabilirsiniz.

3) Yeşil muz kabuklarını beş dakika boyunca haşlayın. Daha sonra suyunu içerek ve kendisini de yiyerek tüketebilirsiniz