Oruçluyken Diş Ağrısı Nasıl Geçirilir?

Oruçlu İken Diş Ağrısına Çözüm Yolları

Oruçlu iken ilaç tedavisi alamamak hastalık zamanlarında büyük sıkıntıları yol açar. Bu sıkıntılardan en zor olanı ise diş ağrısıdır. İnancımız gereği başlamış olduğumuz bir orucu bozmak sıkıntıdır. Siz kadinneder.com okurları için oruçluyken diş ağrısını geçirme yolları ile ilgili birkaç pratik bilgi aktaracağız.

Diş Ağrısına Doğal Ve Pratik Çözüm

Diş ağrısı için eskilerin ve çevrenizin önermeleriyle pek çok yöntemi görmüşsünüzdür yâda uygulamışsınızdır. Ancak çoğu zaman doğru olmayan yöntemlerde yapılmaktadır. Özellikle alkol ve kolonya ile yapılan tedaviler yâda aspirin basmalar doğru yöntemler değildir. Yapmanız gereken doktor kontrolünde tedavi uygulamaktır. Ancak Ramazan ayında başınıza gelebilecek diş ağrısı yapılabilecek birkaç yöntem bulunmaktadır.

diş temizleme

Oruçluyken Diş Ağrısı İçin Yapılacaklar

  • Yemek sonra diş aralarında kalan yemek parçaları diş ağrılarına sebep olabilmektedir. Bunun için orucunuzu bozmamaya dikkat ederek dişlerinizi fırçalamak veya diş ipi ile diş aralarını temizlemek ağrılarınızı hafifletecektir.
  • Tuzlu su yâda sirkeli su ile gargara yaparak sızlayan dişlerinizin sızısını bir miktar giderebilirsiniz. Ayrı bu gargaralar şişliklerin giderilmesine, dişlerin dezenfekte edilmesine ve diş etlerindeki bakterilerin yok edilmesine yarar sağlamaktadır.
  • İftardan sonra ve sahurdan sonra alacağınız ağrı kesiciler gün boyunca yaşayacağınız diş ağrılarının önüne geçecektir.

          √Ceviz Kabuğu İle Diş Tartarı Temizleme

  • Orucunuzu bozmamaya dikkat ederek bir tane karanfili dişlerinizin üzerine koyarak dişlerinizin uyuşmasını ve ağrılarınızın hafiflemesini sağlayabilirsiniz.
  • Ramazan ayında diş için yapılacak en pratik ve kolay yöntem soğuk baskı yöntemidir. Ağrıyan dişinize poşet içerisine koyacağınız buz ile baskı yaparak ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Dolgulu diş ağrısı nasıl geçer sorusunun en iyi cevabı da buz ile yapılan baskı yöntemidir.
  • Daha yüksek bir yastıkta uyumak yâda başınızı yukarıda tutarak uyumak gece oluşan diş ağrısı sorununuzu çözmeye yardımcı olacaktır.

Diş Ağrısı Neden Gece Başlar?

 

Oruçluyken diş ağrılarını hafifletmek için siz kadinneder.com okurlarının görüş ve önerileri varsa diğer kullanıcılarımız ile paylaşırsanız memnun oluruz.