Sabahları Kilo Vermek İster Misiniz?

Kilo vermeyi sadece ayna karşısına geçtiğiniz zaman zayıf görünmek ve tartıya çıktığınızda kendinizi tatmin edecek bir kiloda görmek olarak görmeyiniz. Bu yazacağımız uygulamaları hayat tarzı haline getirerek hem kilo verebilir hem de sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Ayrıca kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz.

erken kalkmak

 

Erken Uyanmak Güne Başlamanın En İyi Yoludur

Hepimizin azda olsa sorunudur erken kalkmak ancak erken kalkarak güçlü bir kahvaltı yapar, egzersizlerinizi yapar ve daha iyi bir gün geçirmiş olursunuz. Erken kalmak düzenli bir hayatın ilk adımıdır ve zayıflamanızın en temel adımıdır. kilo vermek

Metabolizmanızı Bitki Çayları İle Hızlandırın

Günün en zor işi olan kalma işini hallettiğimize göre J Vücudun çalışmasını hızlandıracak olan metabolizma hızlandırıcı çaylardan içebiliriz. Basit bir çözüm olarak limonlu ılık su içebilirsiniz. Zencefil çayı da iyi bir seçim olacaktır. Birkaç örnek daha verecek olursak; Ballı, acı biberli yeşil çay etkili bir zayıflama içeceği olarak tercihleriniz arasında bulunmalıdır. Ooolong çayı ise diğer bir alternatiftir. Bu çayı aktarlardan bulabilirsiniz. Ooolong çayını haftada üz kez içerek kullanmalısınız. Ayrıca bu çay antioksidan bakımından da zengin bir çaydır. egzersiz yapmak

Egzersiz Yapmayı Kesinlikle İhmal Etmeyin

Erken kalkıp bitki çaylarımızı içtikten sonra sıra egzersizlerle yaptıklarımızı pekiştirmeye geldi. Vücudun sabahları hareket etmesi çok önemlidir. Günün geri kalanında dinç olmanızı sağlar. Temiz hava altında on dakika koşunuz. Koşma imkânınız yoksa hızlı bir tempoda yirmi dakika koşmakta yeterlidir. Koşuyu yâda tempolu yürüyüşü bir alışkanlık haline getiriniz. Bunlara küçük egzersiz hareketleri ile destek veriniz. Sağlıklı bir hayat için çok önemlidir. diyet kahvaltı

Günün En Önemli Öğünü Kahvaltıyı Atlamayın

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır ve atlanmaması gerekmektedir. Tüm diyet listelerinde kahvaltı önemli bir yere sahiptir ve asla boş geçilmesi önerilmemektedir. Bu önemli öğün için siz kadinneder.com okurlarına beş önerimiz olacak.

1- Öneri
Bir bardak doğal meyve suyu: 8 üzüm, 4 çilek, 1 erik. Tam tahıllı ekmeğe haşlanmış yumurtalı ve iki kiraz domatesli sandviç.

 2- Öneri
Yulaf suyu ile bir bardak kahve. Sarımsaklı omlet ve armut suyu.

 3- Öneri
Bir kap yeşil elmalı ve cevizli yulaf. Haşlanmış yumurta. Yumurtayı sadece birkaç damla zeytinyağı ekleyerek hazırlayın.

4- Öneri
Bir bardak taze sıkılmış portakal suyu. Tam tahıllı ekmeğe avokadolu ve hindi göğüslü sandviç.

5- Öneri
Tam tahıllı, zeytinyağlı, sarımsaklı tost ekmeği. Kesilmiş erik ve ceviz ile yoğurt. Kahve, kızılcık suyu veya nar suyu.