Saç Bakımı İçin Yazın Yapılması Gerekenler

Saç Bakımı İçin Yazın Yapılması Gerekenler

Saç bakımı için yaz dönemi ve hemen sonrası oldukça önemli bir zaman dilimidir. Yaz döneminde saçın maruz kaldığı durumlar saç dökülmelerine neden olmaktadır. Siz kadinneder.com okurları için yazın yapabileceğiniz 7 saç bakım önerisi hazırladık.

Saç dökülmeleri en fazla sonbahar döneminde görülmektedir. Bakım yapılmayan yâda yaz döneminde dikkat edilmeyen saçlar bahar da kendini dökerek göstermektedir.

 

Saç Bakımı

Saç Nemlendirme

Sağlıklı saçlar için, tıpkı cildinizde olduğu gibi saçlarınızın da neme ihtiyacı vardır. Kuruluğun yoğun olduğu yaz aylarında bu nem ihtiyacı daha da fazla öne çıkmaktadır. Saç kremleri ile sadece saç uçlarınıza iki dakikalık bir uygulama saçlarınızı nemlendirmek için iyi bir uygulamadır.

√Soğan Suyu İle Doğal Saç Uzatma

 

Saç Dinlendirme

Sıcak yaz günleri, neredeyse her gün saçlarımıza yıkamaya ve şampuana maruz bırakma ihtiyacı doğurmaktadır. Bu durum sonbahar geldiği zaman dökülen saçlarla sonuçlanmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için duş alırken saçlarımızı ıslatmadan, sadece bedenimizi ıslatarak duş alabilirsiniz. Vücudunuzun serinlemesi saçlarınız için de faydalı olacaktır.

√Çam Terebentin Yağı İle Saç Bakımı?

 

Saç Havalandırma

Kadınlığın simgesi ve modanın vazgeçilmezi her zaman için uzun saçlar olmuştur. Ancak yaz döneminde terlemeye sebep olduğu için hepimiz saçlarımızı topuz yaparak nefes almasını engelliyoruz. Havasız saçlar her zaman saç dökülmelerine sebep olmaktadır. Saç dökülmesi yaşamamak için saçlarınızı mutlaka havalandırın.

Saç İçin Esansiyel Yağ

Saç bakımı için esansiyel yağlar oldukça faydalı ürünlerdir. Saç dökülmelerine karşı saçlarınızı dipten uca kadar koruyarak güç katmaktadır. Bizim önerimiz zeytinyağı ve avokado yağıdır.

 √Evde Saç Parfümü Hazırlama

Saçlarınızı Doğal Yollarla Kurutun

Kış aylarında saç kurutmanın zorluğu bizi fön makinalarını kullanmaya yöneltmektedir. Ancak bu işlem saçlar için oldukça zararlıdır. Sıcak yaz aylarında saçlarınızı açık bırakarak doğal yollardan kurumasını sağlayın. Bu yöntem saçlarınızın canlanmasını sağlayacaktır.

 

Kırık Saç Bakımı

Saç uçlarındaki kırılmalar yaz aylarında daha fazla artmaktadır. Eğer denize de giriyorsanız, güneşinde etkisiyle tuzlu su saç kırıklarının artmasına ve saç diplerine doğru uzanmasına sebep olmaktadır. Kırıkların saç diplerine doğru geçmesini engellemek için saç uçlarınızı kestirerek saçlarınızın daha sağlam ve güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifası – Kadın Ne Der?: […] Çörek otu, kefir, ekinezya üçlüsü ile her türlü mikroba
2018-01-06 20:17:22
Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu – Kadın Ne Der?: […] Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü
2018-01-06 20:16:49
2017-03-15 00:56:46
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status