• TARİH: 06.04.2020
Saç Dökülmesi Nedenleri – Saçlar Neden Dökülür

Saç Dökülmesi Nedenleri – Saçlar Neden Dökülür

Saç dökülmesi bir hanımın hayatı boyunca yaşadığı en büyük problemlerdin biridir. Çoğu zaman saç dökülmesi beraberinde ruhsal problemleri de getirmektedir. Saç dökülme problemi için ilk olarak yapılması gereken saçların dökülme nedenini anlamaktır. Uzmanlarca yapılan açıklamalarda bir insanda 80 ile 100 saç teli kaybının normal olduğu belirtilmektedir. Saç dökülmesi sorununun birkaç başlıca sebebi bulunmaktadır.

saç dökülmesi

Saç Dökülmesi Nedenleri

Genetik Saç Dökülmesi

Saç dökülmelerinde görülen en sık neden genetik sebeplerdir. Kan bağınız bulunan, üç kuşak öncesine kadar atalarınızdan herhangi birinin yaşadığı bir saç dökülme problemi genetik olarak aynı problemin sizde yaşanmasına sebep olabilmektedir.

 

Çevresel Saç Dökülme Nedeni

Saç Dökülmesi konusunda çevresel faktörler olduk önemli rol oynamaktadır. Bu faktörler kimi zaman genetik faktörlerden bile daha önemlidir. Bunlar; kullandığınız şampuan, hava kirliliği, yıkanmak için kullandığınız sudur. Bunlardan özellikle hava kirliliği saç ve saç dokusunda tahribata neden olarak saçların dökülmesine yol açmaktadır.

 

Saç Dökülmesinde Özel Durumlar

Saç Dökülme probleminde birçok özel durum bulunmaktadır. En çok karşılaşılan durum bir hastalığın tedavisi için kullanılan ilaçlardır. Kimi zaman baş ağrısı için kullandığınız bir ilacın yan etkileri arasında saç dökülmesi görülebilmektedir. Kullanılan ilacı bırakmak saç dökülme sorununun da son bulmasını sağlamaktadır.

Saçlarınıza özellikle doğal bakımlar yapmak ve vücudunuzun herhangi bir organına nasıl bakıyorsanız, saçlarınıza da dökülmeden önce mutlaka bakım yaptırmalısınız.

Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama | Kadın Ne Der?: […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
2019-03-16 04:07:39
Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz | Kadın Ne Der?: […] √Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama […]
2019-03-14 03:18:12
2018-08-30 09:45:00
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız.