Saç Serumu Hazırlama

Ev Yapımı Saç Serumu Nasıl Yapılır

Saç Serumu saçlarınızın kaybettiği vitamin ve minareleri tekrar kazanmasını sağlayan etkili bir karışımdır. Saç serumu uygulaması güzellik salonlarında yaptırılmak istendiğinde belli bir bütçe ayrılması lazımdır. Bu sebeple siz kadinneder.com okurları için hazırladığımız tarifler ile evde saç serumu hazırlayabilirsiniz.

Ev yapımı saç serumu hazırlama her evde bulunan ve aktarlardan da rahatlıkla ulaşabileceğiniz malzemeler ile olmaktadır. Sizler için birkaç tarif hazırladık. Size uygun olan tarif hangisi ise onu hazırlayabilirsiniz.

Evde Saç Parfümü Hazırlama

İşte o tarifler;

Saçları Parlatan Saç Serumu

Malzemeler:

  • 1 Yemek kaşığı jojoba yağı
  • 1 Yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı
  • 1 Yemek kaşığı badem yağı
  • 1 Yemek kaşığı argan yağı
  • 1 Yemek kaşığı avokado yağı

 

Saç Parlatan Saç Serumu Hazırlama

Tüm malzemelerinizi cam bir kâse içerisine yerleştirerek karıştırın ve iyice karıştığından emin olun. Hazırladığınız karışımı saç diplerinizden saç uçlarınıza doğru iyice yedirerek uygulayınız. Saç serumu saçlarınızda yaklaşık bir saat boyunca bekletiniz. Bir saatin sonunda saçlarınızı ılık su ile temizleyin ve doğal yolla kurumaya alın. Ev yapımı saç bakım tarifi haftada bir kez kullanılmalıdır ve bu kullanım düzenli olmalıdır.

 

Ev Yapımı Saç Serumu Faydaları

Özellikle ince ve kırılan saçlar faydalı bir karışımdır. Düzenli kullanımda saçların yıpranarak kırılmasını engellemektedir.

Saçlara vitamin verir ve parlak bir görünüm sağlar.

İnce saçları besleyerek kalın olmasını sağlar. Buda saçlarınızın gür görünmesini sağlar.

 

 

Kıvırcık Saçlar İçin 

Kıvırcık bir saça sahipseniz, kıvırcık saç serumu saçlarınızın matlığını alır ve saçlarınızı nemlendirir.

Malzemeler:

  • 1 Yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 Yemek kaşığı Hint yağı

 

Kıvırcık Saç Serumu Hazırlama

Tüm malzemelerinizi cam bir kâse içerisine yerleştirerek karıştırın ve iyice karıştığından emin olun. Hazırladığınız karışımı saç diplerinizden saç uçlarınıza doğru masaj yaparak ve iyice yedirerek uygulayınız. Kıvırcık saç serumu saçlarınızda yaklaşık iki saat boyunca bekletiniz. Sürenin uzun olması saçlarınızın karışımı iyice emmesi içindir. İki saatin sonunda saçlarınızı ılık su ile temizleyin ve doğal yolla kurumaya alın. Kıvırcık saç serumu ile saçlarınız parıl parıl parlayacaktır. Karışımdan etkili bir şekilde faydalanmak için haftada iki defa düzenli olarak kullanmanız lazımdır.

 

Cansız Ve Mat Saçlar İçin 

Malzemeler:

4 Yemek kaşığı lavanta yağı

4 Yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı

5 Damla kadar E vitamini

Hazırlanışı

Tüm malzemelerinizi cam bir kâse içerisine yerleştirerek karıştırın ve iyice karıştığından emin olun. Hazırladığınız karışımı saç diplerinizden saç uçlarınıza doğru masaj yaparak ve iyice yedirerek uygulayınız. Cansız Ve Mat Saçlar İçin Saç Serumu en etkili karışımlar arasındadır.

Karışımdan etkili bir şekilde faydalanmak için haftada iki defa düzenli olarak kullanmanız lazımdır.