Saçları Hızlı Uzatan Kür

Saçlarınızın bir haftada 1 cm uzatmayı ister misiniz? İşte saçlarınızı kısa sürede uzatan kür tarifi…

 

Saçlarınız uzamıyor ve kolayca kırılıyorsa siz kadinneder.com okurlarına önereceğimiz saç uzatan kür sayesinde hem sağlıklı ve parlak saçlara sahip olacak hem de saçlarınızın hızlı bir biçimde uzamasını sağlayacaksınız.

Fakat saç uzatan kür tarifini yazmadan önce bilmeniz gereken bu kürü belirli aralıklarla uygulamanız gerektiğidir. Saç uzatan kürü 8 hafta süresince haftada 1 defa uygulayıp, 2 hafta ara vermelisiniz. Saçlarınız istediğiniz uzunluğa ulaşıncaya kadar bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızı Haftada 1 cm Uzatan Kür:

Malzemeler

7-8 adet sinameki yaprağı
Tatlı badem yağı
1 Bemiks ampül (B vitamini)
Yarım çay bardağı su

Saç Uzatan Kür Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yarım çay bardağı su içerisinde sinameki yaprağını kaynatın ve ılımaya alın. Daha sonra uygun büyüklükte bir şişenin içerisine süzerek içerisine şişenin kapağı miktarınca tatlı badem yağı ve 1 bemiks ampül ekleyin. Kürünüz hazırdır.

Hazırlamış olduğunuz saç uzatan kürü masaj yaparak saç diplerinize uygulayınız. Eğer imkânınız var ise 4 ile 5 saat arası yoksa 2 saat kadar kürü saçınızda bekletin ve ılık suyla durulayın.

Uyarı: Kür sıvı halde olacağı için uygulamakta zorluk çekebilirsiniz bunun için fıs fıslı bir şişe kullanırsanız daha rahat ve temiz bir uygulama yapmış olursunuz.