Saçlarınıza Yapabileceğiniz Değişik Bakım Yöntemleri

Bir kadın için vücudundaki en önemli unsurlardan biri saçlarıdır. Her zaman için kadını çekici gösteren saçlarıdır. Tüm bu sebeplerden dolayı saçlarınıza çok iyi bakmalısınız.

Bütün gün içerisinde kötü uygulamalara maruz kalan ve yıpranan saçlar için saç bakımı oldukça değerlidir. Biz hanımlar için bakımlı ve güzel görünen saçlar hayatımızın bir parçasıdır. Hanımların pisikolojisi ile aynı yönde hareket eden saç bakımında ilk dikkat edilmesi gereken saç tipinize ve saç derinize uygun ürünleri kullanmanızdır.

Saçlarınızın parlak, canlı ve gür olması için yapmanız gerekenleri biliyorsanız kadinneder.com okurları için hazırladığımız ve her ülkeye göre değişiklik gösteren saç bakım yöntemleri makalemiz tam size göre…
Fransa: Saç diplerinize shea yağı sürün ve uyumadan evvel maske uygulayın.

Malzemeler: 1/2 Muz 1 adet avokado 1 adet yumurta Bal 2 yemek kaşığı kadar doğal sızma zeytinyağı.

Hazırlanışı: Avokadoyu soyarak ikiye bölünüz ve ardından püre haline getiriniz. Yarım muzu iki yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak karışımınızı hazırlayabilirsiniz.

Limonun-7-güzellik-mucizesi-2-e1437223022467
İtalya: İtalyanlar her zaman saçlarının parlaklığını zeytinyağı ile sağlamaktadırlar. Zeytinyağını saç dibinize uygulayarak tarak yardımıyla tarayarak dağıtın. Bir müddet beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayınız.
Romanya: Saç renginizi açmak için saç bakım kreminize bir kaşık bal ekleyebilirsiniz.
Jamaika: Kaktüs suyu saçlarda bulunan kırıklara oldukça faydalıdır. Kaktüs suyunu saçınıza uygulayarak ılık suyla durulamanız yeterlidir.
Brezilya: Yumuşak saçlar için kakao yağı maskesini deneyebilirsiniz. Maskeyi saçınıza uyguladıktan sonra 30 dakika bekleyin ve ardından saçlarınızı hindistan cevizi suyu ile yıkayın.
Kolombiya: İpek yumuşaklığında saçlara sahip olmak için 2 adet yumurta akı ve mango posasını karıştırarak saçınıza sürün. Ardından 15 dakika bekleyerek saçlarınızı ılık su ile yıkayınız.
Arjantin: Saçları nemlendirmek için normal olarak kullandığınız şampuana birkaç damla aloe vera suyu ekleyiniz.
Guyana: Saçların parlaması için Guyana halkı omega 3 deposu olan sardalyayı tüketmektedirler.
İskoçya: Saçların parlaması için şampuan yerine papatya çayı kullanmaktadırlar.