Şeftali Çekirdeği Yararları

Şeftali Çekirdeği ninde tıpkı şeftali gibi birçok rahatsızlık için faydalıdır. Siz kadinneder.com okurları için hazırladığımız tarifler ile şeftali kabuğu sayesinde birçok rahatsızlıktan kendinizi kurtarabilirsiniz.

 

Şeftali Çekirdeğinin Faydaları

Şeftali çekirdeğinin en önemli faydalarından biri sindirimi rahatlatmasıdır. Şeftali çekirdeği sindirimi rahatlatarak karın ağrılarının geçmesini sağlamaktadır. Ayrıca şeftali çekirdeği midenin rahatlaması içinde faydalıdır.

Öksürüğü keser ve ağrı gidermek içinde kullanılabilir. Ayrıca bağırsak hareketlerini düzenleyerek ishalin giderilmesini de sağlamaktadır.

Şeftali çekirdeğinin faydaları yüzyıllardır bilinmekte ve eski zamanlarda diş ağrısını gidermek için çiğnenerek kullanılmaktaydı.

 

Şeftali Çekirdeğinin Sindirime Faydası

Şeftali çekirdeğini kullanarak mide ve bağırsak sorunlarınızı geçirebilirsiniz. Bunun için şeftali çekirdeğini kırıp içindeki yemişi alın, ardından yemişi döverek iyice ezin ve bir kaşık balla karıştırarak tüketin. Kısa zaman sonra problemlerin geçtiğini göreceksiniz.

√Sarımsak Çayı İle Toksinlerden Arınma Ve Zayıflama

 

Öksürüğü İçin Şeftali Çekirdeği

Sürekli olan öksürük problemi kimi zaman büyük ıstırap olmaktadır. Bu öksürükten kurtulmak için şeftali çekirdeğinin içinde bulunan yemişi kaynatın ve suyunu için. Öksürüğünüzün azaldığını hissedeceksiniz.

√Öksürük ve Grip İçin Doğal Bal Soğan Karışımı

 

Ağrı Kesici Olarak Şeftali Çekirdeği

Son olarak yazacağımız yöntem ise baş ağrısını gidermek için olacak. Birkaç tane şeftali çekirdeğini ezip suyunu çıkarın. Ardından çıkardığınız suyu bir tülbent yardımıyla süzün ve bu sıvıyı kulağınıza damlatın. Bir süre sonra ağrınız yok olacaktır.

√Baş Ağrısından Kurtaran İlaçsız Doğal Yöntemler