Selülit Diyeti İle Selülitlerden Kurtulun

Selülit zamanımızda pek çok hanımda görülmekte, hatalı beslenme şekilleri ve az hareket sebebiyle erkeklerde dahi oluşabilmektedir. Selülit esasında bir rahatsızlıktır ve hormonların dengesiz olarak salgılandığı ergenlik, hamilelik, menopoz döneminde yada tedavi amaçlı hormon alındığında oluşmaktadır.

Selülit oluşumunda dolaşım bozukluğu en önemli faktör ama bireyin dengesiz beslenmesi de bunu olumsuz yönde etkilemektedir. Selülit diyeti ile bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz;

Selüliti Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

1.Dahafazla Su Tüketin

Selülitin yapısında toksinler, su ve yağ mevcuttur. Günlük olarak vücudunuza lazım miktarda su tüketmiyorsanız selülit bünyesinde mevcut olan toksin ve suları atamaz ve bu sebeple selülit oluşumunu daha da artırmış olursunuz. Günlük 2 ile 2,5 lt arası saf su tüketmelisiniz.

2.Sigarayı Terkedin

Sigaranın pek çok rahatsızlığı tetiklediği bilimsel bir gerçek fakat selülit oluşumunu da fazlalaştıran önemli bir sebep. Dolaşım sorunu, bağ dokusunda hasar, deri incelmesine sebep olup selülit oluşumuna sebep olabilmekte.

3.Somon Ve Avokado Yiyin

Somon ve avakado dolaşım sistemine oldukça yararlı olduğundan selülit oluşumu engellemek için sürekli olarak tüketilmelidir.. Somon ve diğer balıklarda mevcut olan fosforun dokuları destekleyici bir özelliği de mevcuttur.

4.Daha Hareketli Bir Hayat Yaşayın

Hareketsiz bir hayat selülit oluşumunu tetikleyecektir. Hareketsiz bir yaşam; kan dolaşımı negatif yönde etkilenmesine, toksik maddeler atılamamasına ve yağ depolanmasının artmasına sebep olmaktadır. Selülitsiz bir hayat adına günlük minimum saat yürüyüş yapmaya özen gösterin.

5.Fazla Kilolarınızı Atın

Selültin fazlalaşmasındaki en önemli sebeplerden biri vücut yağ dokusunun fazlalaşmasıdır, yağ dokusunun fazlalaşması hormonları da negatif yönde etkilemektedir. Sağlıklı bir beslenme düzeni ile fazla kilolarınızdan ve selülitlerden kurtulabilirsiniz.

6.Lesitinden Zengin Besinler İle Beslenin

Lesitinden zengin gıdalar bilhassa yumurta, elma, ıspanak ve soya dolaşım sistemini hızlandırır ve bu sayede selülit oluşumu önlemeye büyük yardımcı olurlar.

7.Lifli Gıdalar Tüketmeye Dikkat Edin

Selülitin oluşmasını engellemek ve diğer rahatsızlardan da kendinizi korunmak için gıdalarla birlikte yaklaşık 25ile 30 gram arası posa almak lazımdır. Sebzeler, meyveler, kuru baklagiller, tahıllar, kuruyemişler posa açısından zengin gıdalardır.

8.Kolajen Ve Elastin Sentezini Hızlandırın

Kolajen ve elastin cilt yapısı için yine değerli maddeler, bu sebeple kaliteli protein alımı kolajen ve elastin sentezini hızlandırır. Hindi, tavuk göğsü, az yağlı süt ve süt ürünleri beslenme listenizde mutlaka yer almalıdır..

9.Sağlıksız Gıdalardan Uzak Durun

Hatalı bir beslenme alışkanlığı olan fast-food tarzı gıdalar, alkol, asitli içecekler, tuzlu, tatlı ve yağlı yiyecekler, hamur işleri olabildiğince azaltılmalıdır.

Diğer Konularımız:

Ahmet Maranki Selülit Kürü

Selülit Ve Yağ Yakıcı Mezoterapi

Kalça Eriten Çay Karışımı

Lahana Kürü İle Zayıflama

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayınız: www.facebook.com/kadinneder