Şifa Kaynağı Muhteşem Bitkiler

Şifa Kaynağı Muhteşem Bitkiler

Bazı gıdalar vücudumuzdaki dengelerin kurulmasına yardımcı oluyor. Bu besinlerin her gün bol bol tüketilmesi sağlığınızı korumaya büyük yardımcı olur.

 

* Lahana: Güçlü bir bağışıklık sistemi demek, daha az hastalanmak demek. Tüm yeşil yapraklı sebzeler gibi lahanayı da bol miktarda tüketilmesi hastalıklardan korunmaktır.

√Lahana Kürü İle Zayıflama
* Limon: Her sabah kahvaltı yapmadan önce ılık suyla karıştırıp içeceğiniz limon suyu hem karaciğerinize hem de cildinize iyi gelecek.
* Sarımsak: Antioksidan zengini sarımsak, grip ile savaşmanızı sağlıyor, hafızanızıı güçlendiriyor.
* Tarçın: Tip 2 diyabet hastalarının kan şekerini dengelediği bilinen bu sihirli çubuklar, kandaki kolesterol seviyesini de düşürüyor. Akşamları yatmadan önce ılık süte bir miktar tarçın ekleyerek daha iyi bir uyku uyuyabilirsiniz.

√Bal ve Tarçın İle Hazırlanan Mucizevi Kür
* Yaban mersini: Düzenli olarak tüketeceğiniz taze veya kurutulmuş yaban mersini, idrar yolu hastalıklarını önlüyor.
* Acai Çileği: Amazon ormanlarında yetişen ve şekli yaban üzümüne benzeyen bu bitki, meyve olarak yenilemiyor, özü çıkartılarak kullanılıyor. Bu bitki sağlıkta yeni trend olarak da kabul ediliyor.
* Brokoli: Çocukken çok sevmemiş olabilirsiniz ancak bu sebzeye şimdi bir şans daha tanıyın. İsterseniz haşlanmış isterseniz de çiğ olarak tüketin, bünyesindeki C vitamini, folik asit ve betakarotenin bağışıklık sisteminizi güçlendirmesine yardımcı olur.
* Tatlı patates: Özellikle diyabet hastasıysanız, glisemik indeksi düşük olan tatlı patatesi tercih edin. Böylece kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutmuş ve daha az kalori almış olursunuz.
* Kurt üzümü: Himalayalar’da yetişen bu bitki tam bir C vitamini ve protein deposu. Kurt üzümü ilaveten karaciğeri koruyor, zekayı ve görmeyi güçlendiriyor, sakinleştiriyor.

√6000 Yıllık Şifa – Kurt Üzümü
*Arpa: Kansere karşı korunmak için tavsiye edilen arpa, kan şekeri seviyesini dengeliyor ve doygunluk sağlayarak tok kalmanızı da sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Teşekkürler. Faydalı br içerik olmuş. Fazlası için takip ediyorum.

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status