Şifa Kaynağı Muhteşem Bitkiler

Bazı gıdalar vücudumuzdaki dengelerin kurulmasına yardımcı oluyor. Bu besinlerin her gün bol bol tüketilmesi sağlığınızı korumaya büyük yardımcı olur.

 

* Lahana: Güçlü bir bağışıklık sistemi demek, daha az hastalanmak demek. Tüm yeşil yapraklı sebzeler gibi lahanayı da bol miktarda tüketilmesi hastalıklardan korunmaktır.

√Lahana Kürü İle Zayıflama
* Limon: Her sabah kahvaltı yapmadan önce ılık suyla karıştırıp içeceğiniz limon suyu hem karaciğerinize hem de cildinize iyi gelecek.
* Sarımsak: Antioksidan zengini sarımsak, grip ile savaşmanızı sağlıyor, hafızanızıı güçlendiriyor.
* Tarçın: Tip 2 diyabet hastalarının kan şekerini dengelediği bilinen bu sihirli çubuklar, kandaki kolesterol seviyesini de düşürüyor. Akşamları yatmadan önce ılık süte bir miktar tarçın ekleyerek daha iyi bir uyku uyuyabilirsiniz.

√Bal ve Tarçın İle Hazırlanan Mucizevi Kür
* Yaban mersini: Düzenli olarak tüketeceğiniz taze veya kurutulmuş yaban mersini, idrar yolu hastalıklarını önlüyor.
* Acai Çileği: Amazon ormanlarında yetişen ve şekli yaban üzümüne benzeyen bu bitki, meyve olarak yenilemiyor, özü çıkartılarak kullanılıyor. Bu bitki sağlıkta yeni trend olarak da kabul ediliyor.
* Brokoli: Çocukken çok sevmemiş olabilirsiniz ancak bu sebzeye şimdi bir şans daha tanıyın. İsterseniz haşlanmış isterseniz de çiğ olarak tüketin, bünyesindeki C vitamini, folik asit ve betakarotenin bağışıklık sisteminizi güçlendirmesine yardımcı olur.
* Tatlı patates: Özellikle diyabet hastasıysanız, glisemik indeksi düşük olan tatlı patatesi tercih edin. Böylece kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutmuş ve daha az kalori almış olursunuz.
* Kurt üzümü: Himalayalar’da yetişen bu bitki tam bir C vitamini ve protein deposu. Kurt üzümü ilaveten karaciğeri koruyor, zekayı ve görmeyi güçlendiriyor, sakinleştiriyor.

√6000 Yıllık Şifa – Kurt Üzümü
*Arpa: Kansere karşı korunmak için tavsiye edilen arpa, kan şekeri seviyesini dengeliyor ve doygunluk sağlayarak tok kalmanızı da sağlıyor.