Sıkılaştırma Kürü

Cildimiz vücudumuzun elbisesidir. Elbiselerimizin bakımlı ve temiz kalması için nasıl özen ve çaba gösteriyorsak, aynı çabayı cildimiz içinde göstermeliyiz. Cildinizi gerdirebileceğiniz ve sıkılaştırabileceğiniz maske ve kürlerini nasıl hazırlayabileceğinizi ve nasıl kullanabileceğinizi anlatacağımız bu yazımızda cilt sıkılaştırmak, bitkisel kürler, cildi germek, maskelerle cilt bakımı gibi neler yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Cildi Sıkılaştırmak İçin Adaçayı Kürü

Cildinizi sıkılaştırmak için adaçayını demleyerek yüzünüzü veya vücudunuzu demlediğiniz ada çayı suyu ile siliniz. Yukarı doğru yuvarlak ve yumuşak hareketlerle masaj yapınız. Ayrıca maden suyunun içerisine ½ limon limon suyu ekleyip buzlukta dondurunuz. Hazırladığınız buz küplerinden her gün bir tanesini yüzünüzde gezdiriniz.

yumurta akı maskesi

Cildi Sıkılaştırmak İçin Yumurta Maskesi

Bir tane yumurtanın akını üzerinde beyaz köpük oluşana kadar iyice karıştırıp çırpın. Göz ve dudaklarınızın çevresi başta olmak üzere tüm cildinize isterseniz elinizle isterseniz bir miktar pamuk yardımı ile sürün. Maske çilinizde kuruyana kadar yani yaklaşık 10-15 dakika bekletin ve cildinizi hafif darbelerle durulayın. Yapılışı ve uygulanışı çok basit  olan bu maskeyi aksatmadan haftada en az iki defa kullandığınızda yüksek ücretli sıkılaştırıcı kremlere gereksiz para verdiğinizi anlarsınız.

Cilde Hızlı Gerginlik Veren Maske

Eğer kısa bir süre içerisinde gitmeniz gereken önemli bir yer var ve hemen hazırlanıp cildinizinde sıkı ve ışıl ışıl gözükmesini istiyorsanız.

İşte yapmanız gerekenler:

1 çay kaşığı süt ve 1 çay kaşığı yaş maya işte bu kadar. Malzemeleri güzelce karıştırıp dudak ve gözlerinizin etrafına sürmeden yüzünüze sürünüz. 25 – 30 dakika sonra yüzünüzü bol ve ılık su ile yıkayınız. Bu maskeyi uzun süre kullanmak isterseniz  20 yaşlarında iken ayda bir kez, 30 yaşlarında iken ayda iki kez ve 40 yaşlarında iken haftada bir kez uygulamanız durumunda mayanın içindeki yüksek protein etkisiyle dokularınızın canlanmasını ve yenilenmesini, yaşınız ilerlese dahi cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlamış olursunuz.

Balık Yağı ile Cildinizi Gençleştirin

Cildinizin genç ve sağlıklı görüntüsünü kaybetmesini istemiyorsanız balık yağını aklınızdan çıkarmayın. Her yerde rahatça ulaşabileceğiniz balık yağı kapsüllerini kırarak içinde bulunan yağı tüm cildinize sürerek yedirin. Haftada en bir kez uygularsınız cildinizdeki farkı görebilirsiniz.

NOT: Cildinize uyguladığınız yüz maskelerinin çoğu 20 -30 dakika uygulanmalı ve ardından sıcak su ile temizce yıkanıp soğuk su ile durulanmalıdır. Maskeleri kesinlikle göz bölgenize uygulamayınız. Maskelerden önce cildinizi temizce yıkayarak ve kremleyerek maskeye hazırlayınız.