Sivilce Ve Sivilce İzleri İçin Doğal Maske

Sivilce, sivilce izleri ve siyah noktalar pek çok kadının sinir bozucu problemleri arasındadır. Bilinçsizce yapılan hatalar sonucu oluşan bu problemler, aslında birkaç ufak dikkat ve maske ile sorun olmaktan çıkmaktadır. Sivilcelerin sıkılması ve makyajın temizlenmeden yatılması bu tür sorunları tetikleyen sebeplerden bazılarıdır. Kimi zaman da bilinçsiz kullanılan kremler sivilce sorunlarına neden olabilmektedir. Kuru bir cilde yağlı bir kremin kullanılması gibi.

 

 

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Başlıca Kurallar

 

  • Yüzünüzde veya vücudunuzun herhangi bir yerinde çıkan sivilceyi kesinlikle sıkmayınız.

 

  • Eğer sizde dayanamayıp sıkanlardansanız, bu işlemi sivilce çubukları ile yapınız. Makyaj için kullandığınız malzemeleri ve özellikle makyaj fırçasını haftada iki defa mutlaka temizlemelisiniz. Temiz olmayan makyaj malzemeleri yüzünüzde sivilcelere sebep olacaktır.

 

  • Aşırı olarak uygulanan makyaj ve peelingler cildinize yarar değil zarar verecektir. Aşırı kullanımlar cildinizdeki canlı hücrelerin yok olmasına sebep olacaktır. Cildin havalandırılması bu konuda önemlidir.

 

  • Sigara içmek ve içilen ortamlarda bulunmamaya çalışın. Nikotin cildinizin düşmanıdır.

 

  • Temiz ve canlı bir cilde sahip olmak için maskeleri uygulamaya başlamadan önce bu önerileri mutlaka yerine getirmelisiniz. Aksi halde yapacağınız maskeler işe yaramayacaktır. Önceliğiniz hayat tarzınızda yapmanız gereken değişikliklerdir unutmayın.

 

 

 

Sivilce İzlerinden Nasıl Kurtulursunuz?

Sürekli oynanan yâda tam olarak oluşamayan sivilceler cildinizde iz kalmasına neden olmaktadır. Sivilceniz iyileşse dahi geride iz bırakmaktadır. Yukarıda yazdığımız önerileri yaparak ve yüz temizliğine dikkat ederek bu süreci atlatmayı hızlandırabilirsiniz.

 

Sivilce ve Sivilce izleri İçin Doğal Maske

 

Doğal Sivilce Maskeleri

Sivilcesiz bir cilde sahip olmak için, yediklerinize dikkat etmeli ve gün içerisinde bol miktarda su tüketmelisiniz. Bu konulara dikkat ettiğiniz halde sivilce problemi ve sivilce izleri devam ediyorsa siz kadinneder.com okurları için hazırladığımız sivilce maskelerini kullanabilirsiniz. Bu maskeler içeriğinin doğal olması sebebiyle ayrıca cildinize canlılık ve doğallıkta katacaktır. Bakım amaçlıda kullanabilirsiniz.

 

 

 gül suyu maskesi

Sivilce İçin Gül Suyu Maskesi

Gül suyu birçok cilt bakım ürününün ana maddesini de oluşturmaktadır ve cilt bakımı için kullanılan hoş kokulu bir üründür.

 

(1)

Malzemeler:

-Bir yemek kaşığı kadar gül suyu

-Bir yemek kaşığı kadar bal

Maskenin kullanım miktarına göre oranlı arttırabilirsiniz.

 

Hazırlanışı Ve Uygulama:

Har iki malzemeyi uygun bir kap içerisinde karıştırarak cildinize maske olarak uygulayınız. Gülsuyu maskesi yüzünüzde yirmi dakika boyunca dursun. Ardından ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkayarak temizleyiniz.

 

(2)

Malzemeler:

– 100ml gül suyu

-İki yemek kaşığı bal

-İki yemek kaşığı şeker

-İki yemek kaşığı E vitamini yağı

Diğer tarifte olduğu gibi bu tarifte de oranları kendi kullanım oranınıza göre ayarlayabilirsiniz.

 

Hazırlanışı Ve Uygulama:

Malzemelerin tamamını uygun bir kap içerisinde karıştırınız ve hazırladığınız karışımı pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayınız. Maske cildinizde üç dört dakika kadar kalsın. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyiniz.

 

 

limonlu maske

Sivilce İçin Limonlu Maske

Malzemeler:

– Bir çorba kaşığı limon suyu

– İki çorba kaşığı bal

Miktarları kendi kullanım oranınıza göre ayarlayabilirsiniz.

 

Hazırlanışı Ve Uygulama:

Malzemeleri uygun bir kap içerisinde karıştırarak ocağa koyun. Bir müddet kaynattıktan sonra ocaktan alarak yüzünüzü yakmayacak bir soğukluğa geldiği zaman yüzünüze sürün ve on beş dakika boyunca yüzünüzde bekletiniz. On gün süresince maskeyi uygulamanız gerekmektedir. On günün sonunda sivilcelerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

 

 

Sivilce İçin Limon Ve Yumurta Akı Maskesi

Malzemeler:

– Bir çay kaşığı limonun suyu

– Bir yumurta akı

Oranları kendi kullanım oranınıza göre ayarlayabilirsiniz.

 

Hazırlanışı Ve Uygulama:

Yumurtayı kırarak akını ayrı bir kap içerisine alınız. Bir çaşığı limon suyunu yumurta akının üzerine ekleyiniz ve karıştırınız. Daha sonra maskeyi yüzünüze uygulayarak yaklaşık yirmi dakika boyunca bekleyiniz. Son olarak yüzünüzü ılık su  ile temizleyiniz. Bu maskeyi haftada iki defa yapabilirsiniz.

 

yumurta akı ve kil maskesi

Sivilce İçin Kil Ve Limonlu Maskesi

Malzemeler:

Bir çay kaşığı limon suyu

Bir çay kaşığı kil

Bir çay kaşığı aspirin tozu

Miktarları kendi kullanım oranınıza göre ayarlayabilirsiniz.

 

Hazırlanışı Ve Uygulama:

Tüm malzemeleri uygun büyüklükte bir kabın içerisine yerleştirerek karıştırınız. Hazırladığınız maskeyi yüzünüzde sivilce bulunan kısımlara sürün. Doğal bir karışım olduğu için tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Maskeyi yüzünüzde on dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile yüzünüzü temizleyiniz. Haftada bir defa uygulamak uygun olacaktır.

 

 

Sivilce İçin Bal Ve Elma Maskesi

Malzemeler:

Bir adet elma

3 – 4 yemek kaşığı bal

 

Hazırlanışı Ve Uygulama:

Elmayı ince bir şekilde rendeden geçirerek uygun büyüklükteki bir kap içerisine alınız. Üç dört yemek kaşığı balı üzerine ekleyerek iyice karıştırınız. Ardından hazırladığınız maskesi yüzünüze uygulayarak yirmi dakika boyunca yüzünüzde bekletiniz. Son olarak yüzünüzü ıık su yardımı ile temizleyiniz. Elmayı rendeleyip üzerine balı ilave ederek karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 veya 20 dakika bekletin. Süre bittiğinde yüzünüzü ılık suyla nazikçe yıkayın.