Soğan Suyu İle Doğal Saç Uzatma

Soğan Suyu ile saçlarınızı hiçbir kimyasala maruz bırakmadan, doğal bir yolla hızlı şekilde uzatabilirsiniz. Evde rahatlıkla uygulayacağınız bu yöntem ile ayrıca pahalı ürünlere para vermek zorunda kalmayacaksınız.

 

Soğan suyu ile saç uzatma işlemi yaparken soğandan kaynaklı herhangi bir alerjik durum söz konusu olmayacaktır. Soğanın alerjiye sebep olan bir içeriği bulunmamaktadır. Tek problem soğanın kokusu olacaktır. Saçlarınıza uygulayacağınız soğan suyu ile saçlarınızın hızlı bir şekilde uzayacağını göreceksiniz.

 

Soğan Suyu Saç Dökülmesini Azaltır

Soğan suyu saç uzatmanın haricinde saç dökülmesini de engellemektedir. Saç diplerinize uygulayacağınız soğan suyu hem saç dökülmesini engelleyecek hem de kafa derisinde bulunan problemlere faydalı olacaktır. Ayrıca soğan suyu saç beyazlamasını engelleyici faydası bulunmaktadır. Soğan içeriğinde fazlaca sülfür bulunmaktadır. Bu sebeple kafa derisine uygulandığında bu bölgede kan dolaşımını hızlandırır ve kolajen doku üretimini arttırarak saçların uzamasını sağlar. Anti bakteriyel özelliği bulunan sülfür, bakteri ve mantar oluşumumun da önüne geçmektedir.

 

Soğan Suyu Saça Nasıl Uygulanır

Bu uygulama, yapımı ve tatbiki oldukça kolay bir yöntemdir. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi tek problem soğanın kokusudur. Bu kokuyu bir nebze olsun azaltmak için soğan suyunun içerisine bir miktar bal ekleyerek bir gece dinlendirebilirsiniz. Kendi kullandığınız soğan kokusunu engelleme yöntemi varsa, soğanın etkisini azaltmayacak şekilde kullanabilirsiniz.

  • Kullanabileceğiniz miktarda soğanı mikserde yada elle doğrayınız. Doğrarken bir miktar su elde edeceksinizdir. Ayrıca soğanı iyice sıkarak ve süzerek suyunu çıkarabilirsiniz. Hazırladığınız soğan suyunu saç diplerinize uygulayarak yaklaşık otuz dakika saçlarınızda bekletiniz. Koku sizi rahatsız etmiyorsa daha uzun süre bekletmeniz sizin için faydalı olacaktır. Haftada üç defa olmak şartıyla iki ay süresince tatbik ediniz. Bu süreye uymazsanız sonuç almanız çok zor olacaktır.

 

Bu yöntemi kullanan okurumuz var ise diğer kadinneder.com okurları paylaşırsa seviniriz.