Soğuk Algınlığı ve Alerji için Koni Çiçeği

Koni Çiçeği, Dünyanın en önemli şifalı bitkilerinden olup kuru toprak ve ovalarla nadir ormanlık alanlarda doğal olarak yetişen çok yıllık bir bitkidir. Soğuk algınlığı, grip, enfeksiyon, zayıf bağışıklık sistemi ve kanserden korunma gibi alternatif tedavi tekniklerinde etkili bir şifalı bitkidir.

Yapılan araştırmalarda koni çiçeği bakteri, mikrop ve virüslere karşı son derece etkili maddeler bulundu. Bu maddelerin başlıcaları, echinacoside, poli sakkaritler, poli asetilenler, gliko proteinler, kafeik asit türevleri, tri glikosid, betain, seskiterenler, karyofilen türevleridir..
Koni çiçeği bünyesinde, bakır ve demir minarelleri, tanenler, protein, yağ asitleri ve A, C, E vitaminleri içermektedir.

 

Koni Çiçeğinin Faydaları

Soğuk algınlığı ve gribin önlenmesinde en büyük bir yardımcılardan birisidir. Soğuk algınlığının ilk belirtileri görüldüğünde alınması etkisini daha da arttırır.
Üst solunum yolları enfeksiyonları ve sinüzit için tedevi edici bir etken olarak dikkate alınabilecek bir bitkidir.
Tüm bulaşıcı hastalıklarda yarar sağlar.
Romatizmal artrit ve allerji gibi bağışıklık sistemi düzensizliklerinde etkilidir.

√Öksürük ve Grip İçin Doğal Bal Soğan Karışımı

 

Koni Çiçeği Çayı Hazırlama

1 litre sıcak suyun içerisine 4 tatlı kaşığı kuru koni çiçeği ekleyin. 5 dakika demlemeye bırakın ve süzün .
Koni çiçeği çayı 1 gün içinde 3 fincandan fazla tüketilmemesi tavsiye edilir. Az görülmekle beraber Koni Çiçeği bazı insanlarda alerjik tepkilere neden olabilmektedir. Papatya ve diğer çiçeklere alerjisi bulunanlar ekinezya kullanmadan önce hekim tavsiyesine başvurmalıdır.

√Bebeklerde Alerji Yapabilecek Yüksek Riskli Besinler