Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz

su diyeti

Su diyeti, yalnızca su içerek 15 günde 12 kiloya kadar kilo verebileceğiniz bir diyettir. Kısa sürede etkili şekilde yağlarından kurtulmak isteyen hanımların son dönemde oldukça ilgi gösterdiği diyetlerin başında gelmektedir.

Kalori alınmasını engellemek temeline dayalı olan diğer diyetlerin tam tersine, su diyeti tüketilen besin oranını ve kalori alımını engelleyici bir diyet değildir. Su diyetini yapacak olanların ayrıca bir egzersiz programına ihtiyaçları da yoktur. Ancak yinede bu diyetle birlikte yürüyüş yapılması bizim önerimizdir. Su diyetinin en büyük özelliklerinden biri istediğinizi yiyebilirken bunun yanında zayıflayabilmektir. Hanımların büyük sıkıntısı kendini kısarak zayıflamaktır, işte tam burada su diyeti imdadınıza yetişiyor. Bu makalemizde kadinneder.com olarak, su diyeti nedir, su diyeti nasıl yapılır gibi akıllara takılan sorulara cevap vermeye çalışacak ve hazırladığımız su diyeti listesini sizinle paylaşacağız.

Su Diyeti Nedir

Su diyetinin tam olarak ne zaman ortaya çıktığı bilinmemektedir ancak bu diyetin orijini 1977 yılında ABD’de yayımlanan bir makaleye dayandığı bilinmektedir. Su diyetinin asıl mantığı şu şekildedir, vücuda soğuk su alındığı zaman vücut bu suyu normal suyu vücut ısısına yaklaştırmak için fazladan enerji harcamakta ve kalori yakmaktadır. Bu sebeple ne kadar çok su içilirse o kadar çok kalori yakılmakta ve buda kilo verilmesini sağlamaktadır. Diğer yandan öğünlerinizin arasında tüketmiş olduğunuz su midenizin dolmasına ve dolayısıyla kendinizi tok hissetmenize yarayacaktır. Tüm bunların yanında su tüketerek böbreklerinizin fazladan çalışmasına ve vücutta bulunan toksinlerin dışarı atılmasına çok büyük faydası olacaktır.

√Göbek Eriten Mucize Yoğurt Kürüsu diyeti nasıl yapılır

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su diyetinde, bir insanın normal şartlarda içtiği diğer sıvılara ek olarak 2 litre soğuk suyu bir gün süresince 8 parça şeklinde içmelidir. İçilecek suyun ekstra bir özelliği olmak zorunda değildir, çeşme suyu, kaynak suyu yâda işlenmiş su içilebilir. İçeceğiniz suyun buz şeklinde olmamasına özen gösteriniz. Bazı sitelerde su diyeti, yanında ek gıda tüketimi olmadan anlatılmaktadır. Buradaki amaç vücudunuza zarar vermek değil kontrollü bir şekilde zayıflamayı sağlamaktadır. Hali hazırda su diyeti şok diyetler arasında yer almakta ve yapılması zor diyetler arasındadır. Bu yüzden listede verilen ek gıdaları mutlaka tüketiniz.

Son olarak bu diyeti on beş günden fazla uygulamayın. Vücudu zorlayıcı bir diyet olduğundan dolayı sadece belirli sürelerde yapılmalıdır. Ayrıca diyet zamanı kendinizi iyi hissetmemeniz durumunda mutlaka diyete son vererek bir hekime danışınız.

Su Diyetinin Faydaları Ve Zararları

Su diyeti zayıflamanın yanında böbreklerinizinde sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca kan basıncının dengelenmesini sağlaması da suyun faydaları arasındadır.

Olumsuz olarak gösterilebilecek tarafı isi su diyeti yapanlarda bir şişkinlik halinin oluşması ve suya karşı hassaslaşmadır. Ayrıca gut hastalığı, diyabet ve böbrek rahatsızlığı bulunanları bu diyeti uygulamaması gerekmektedir. Unutmayın ki sağlığınız her şeyden daha değerlidir. Kimi uzmanlar su diyetini, beslenme alışkanlığını değiştirmemesi ve fazladan egzersiz yapmanıza gerek olmaması gibi nedenlerle diyet olarak görmezler. Bu uzmanlara göre, vücudun ihtiyacı olan su, su diyeti ile birlikte alınmış olmaktadır.

√Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflamasu diyeti zayıflatımı

Su Diyetinin Etkisi

Su diyetinin etkileri üzerine yapılmış herhangi bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır ancak su diyeti yapan birçok insanın bu yolla yılda 20 kiloya kadar bir kilo verdikleri bilinmektedir. Yapacağınız farklı bir diyet ve ekstra egzersiz programı ile destekleyeceğiniz bir su diyeti daha hızlı zayıflamanız mümkün olacaktır.

Su Diyeti Listesi

Sabah: 1 su bardağı ılık limonlu su, 1 bardağı greyfurt ve portakal suyu karışımı, 6 adet çilek, 2 dilim taze ananas ve 2 kaşık yulaf ezmesi yiyin.

Sabah ve öğle arasında: 1 su bardağı ıhlamur, melisa ve papatya yaprağı çayı, 1 su bardağı ılık su ve 1 çay kaşığı zencefil tozu ile yapılmış çay için.

Öğlen: 2 su bardağı su, 2 orta boy kâse sebze çorbası, bol yeşil salata (taze soğan, tere, roka, avokado, turp, maydanoz, domates ve limon) tüketin.

Öğle ve akşam arası ilk arada: 3 adet tam ceviz yiyin. Bir saat sonraki ikinci arada; 2 dilim ananas, 1 adet elma, 1 bardak zencefil tozu çayı için.

Bir saat sonraki üçüncü arada:  1 dilim peynir, 1 dilim tam buğday ekmeği, domates, salatalık ve maydanoz, 1 bardak papatya çayı için.

Akşam: 2 su bardağı su, 2 orta boy kâse sebze çorbası, 1 porsiyon sebze haşlama, 1 kutu probiyotik yoğurt yiyin.

Akşam öğününden sonraki arada ise: 2 dilim ananas, 15-20 tane siyah çekirdekli üzüm, 4 tane taze kayısı, 2 bardak ılık limonlu su için.

Su Diyeti Yapanlar

Su Diyeti yapanlar ve bu şekilde zayıflayan yada fazla kilolarından kurtulduğunu düşünen değerli kadinneder.com okurlarının yorumlarını bekliyoruz. Diğer yandan kafanıza takılan sorularınız varsa lütfen sormaktan çekinmeyiniz. Sizlerin sorularını cevaplamaktan mutluluk duyarız. Sağlıcakla kalın…

Diğer Konularımız:

Göbek Eriten Mucize: Limonlu Yoğurt Kürü

Yağ Yakmak Ve Kilo Vermek İçin Tilya Kürü

Soğan Kürü İle Zayıflama

Sıkılaştırma Kürü

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayınız: www.facebook.com/kadinneder