Tavuk Satın Alırken Dikkat!

Tavuk Satın Alırken Dikkat!

Daily Mail’de yayınlanan bir habere göre uzmanlar çiğ tavuğun 3/4’ünün kusma, ishal ve ateşe neden olan kampilobakter bakterisi taşıyor olabileceğini açıkladı.

 

Çoğunlukla daha sağlıklı olduğu düşünülerek çoğunlukla tercih edilen tavuk eti üzerine yapılan açıklamalar tüketicileri tedirgin ediyor.

Çiğ tavuk eti içerisinde bulunan bir bakterinin mide bulantısı, ishal, kusma ve ateşe sebep olduğu ve bu bakteri türünün tavuk paketlerinin yüzde 7’sinde bulunduğu iddia edildi.

Araştırmacılar sürekli olarak çiğ tavuk ile yemek pişirirken dikkatli olmak gerektiğini açıklıyor. Tavuğu pişirmeden evvel yıkamanın bu bakterileri yok etmediğini aksine bakterilerin etrafa saçılmasına neden olacağından yıkamadan pişirilmesi gerektiği söyleniyor.

Uzmanlar kesinlikle sadece güvenilir markalardan tavuk alınması gerektiğini ve satın aldıktan sonra buzdolabında saklarken satın alınan ürün paketiyle değil ayrıca bir pakete ekleyerek saklanması gerektiğini de söylüyorlar.

Aksi durumda paketlerin üzerinde bulunan bakteriler buzdolabınızda bulunan diğer ürünlere rahatlıkla bulaşabiliyor ve ciddi hastalıklara neden olabiliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifası – Kadın Ne Der?: […] Çörek otu, kefir, ekinezya üçlüsü ile her türlü mikroba
2018-01-06 20:17:22
Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu – Kadın Ne Der?: […] Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü
2018-01-06 20:16:49
2017-03-15 00:56:46
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status