Ten Makyajıyla İlgili Hayat Kurtarıcı 5 İpucu

Ten Makyajıyla İlgili Hayat Kurtarıcı 5 İpucu

Mükemmel bir ten makyajıyla ilgili karşılaşacağınız 5 soru ve cevapları…

 

1) Sabahları Yüzümün Şişini Nasıl İndirebilirim?

Yüzünüze nemlendirici sürerek 3 ile 4 dakika arası masaj yapın. Özellikle göz çevrenize masaj yaparak yüzünüzdeki ödemi dağıtabilirsiniz.

 

2) Mükemmel Fondöteni Bulmak İçin En İyi Yöntem Nedir?

Fondöteni elinizde denemek yerine çenenizde deneyebilirsin. Nedeni ise el derinizin, yüz derinize göre daha koyu olmasıdır. Rengin uyumlu olduğunu anlamak için ise, sürdükten sonra rengin kaybolduğunu görmelisiniz.

 

3) Kusursuz Ten Rengini Makyajla Nasıl Elde Edebilirim?

Bu hususta önemli olan, cildini yapacağınız makyaja hazırlamak ve sağlıklı tutmaktır. Nemlendiriciyi cildinize sürdükten sonra cildinize aydınlatıcı primer uygulayınız. Renk bozulmalarının olduğu kısımlara yağsız sıvı fondöteni küçük dokunuşlar şeklinde uygulayarak dağıtınız. Dudak ve burun kenarlarına, göz altlarına kapatıcı uygulayınız. Son olarak ise cildinize toz pudra sürerek mükemmel bir ten rengine kavuşabilirsiniz.

 

4) Ten Rengime Uygun Kapatıcıyı Nasıl Bulurum?

Temel kuralları takip etmelisiniz: Yeşil alt tonlu bir kapatıcı kırmızılıkları kapatmaya, mavi alt tona sahip olanlar açık teni tamamlamaya, sarı renkli olanlarda koyu tenleri bütünleme özelliğine yarar. Pembe alt tonlu kapatıcılar ise, kışla beraber donuklaşmaya başlayan ten renginizi daha aydınlık hale getirmek için idealdir.

 

5) Doğal Bir Ten Makyajı İçin Hangi Ürünler İdealdir?

Üzerinde “tint” yazısı olan ürünler cildinizi parlatır, “illuminating” yazılı olanlar da ışığı yansıtan tanecikler içerdiği için cilde doğal bir ışıltı verir. Bu iki ürün nemli ve taze bir görünüm elde etmek için kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status