Uydurma Diyet Programlarından Uzak Durun!

Uydurma Diyet Programlarından Uzak Durun!

Yağlarınızdan kurtulmak için yapmanız gereken 7 madde!

 

Tartı Hakem Değil!

Doğru beslenme ve spor programları ile vücudunuzdaki gereksiz yağların yok edilebileceğini belirten Uluslararası Spor Beslenme Uzmanı Sencer Bulut, vücudunuzdaki yağlardan kurtulmak istiyorsanız uygulamanız gereken 7 maddeyi açıkladı.

Uydurma Diyet programlarından kaçınılması gerektiğini belirten Uluslararası Spor Beslenme Uzmanı Sencer Bulut, şunları kaydetti:

“Yaz ayı yaklaştığı şu günlerde, güzel bir vücuda sahip olmak için diyet programları ve spor, her zamanki gibi yine enteresan modalara gebe kalacak. Kim bilir, kaç adet uydurma diyet ve spor haberleri, kitapları ve buna benzer yayınlar karşınıza gelecek. Sizce çok önemli mi kaç kilo olduğunuz?

Aynaya baktığınız zaman belli olmuyor mu, vücudunuzda bulunan gereksiz yağlardan kurtulmanız lazım olup olmadığı? İlla tartınızla bir kilo vermede anlaşma yapmanız mı gerekiyor?
Aslında olay, çok da karışık değil. Aynaya baktığınızda gördüğünüzden mutlu değilseniz, işte o zaman kilonuz fazladır.
Açık ve net olan bilgi budur.

Böyle bir durumda, ne kadar kilo vermeniz gerektiğini düşünmekten ziyade, doğru beslenme ve spor programı ile gereksiz yağlardan vücudunuzu kurtarmaya çalışmalısınız. On kilo vermeniz lazım olduğunu düşünüp, yağ yerine su ve adale kaybı da yaşayabilirsiniz.

Tartıda, on kilo eksildiğinde biraz su, birazda adale ve yağ gitmiş olup, tekrar yemeye başladığınızda on kilonun çoğunluk bir kısmını yağ olarak da geri alabilirsiniz. Bu hatalı döngüyü, 3 ile 4 defa arasında tekrarlarsanız, neden başladım keşke hiç başlamasaydım diyeceksiniz” diye konuştu.

 

Yağlardan Kurtulmanız İçin Unutmamanız Gereken 7 Madde:

Uluslararası Spor Beslenme Uzmanı Sencer Bulut, sağlıklı beslenme ve sporun çok mühim olduğunu söyleyerek, fazla yağlardan kurtulmak için aklınızda bulunması gerekenleri 7 maddede açıkladı:

 

1– Aklınızdan sakın çıkarmayın, tartı hiçbir zaman hakem değildir! Ne kadar kilo verdiğinizden çok, ne verdiğiniz önemlidir.
2- Toplam olarak aldığınız kalori ve verdiğiniz kalori, ne kadar alıp-vereceğinizi; ne tükettiğiniz ise ne alıp-vereceğinizi belirler.
3- Doğru bir beslenme programı yapıyorsanız, kalori saymayı bırakın.
4- İçerisinde nişasta barındıran karbonhidratlardan ve şekerin tüm çeşitlerinden, miktar olmaksızın uzak durun.
5- Gün içerisinde yeteri kadar su tüketin. Su sıhhatiniz için çok önemlidir.
6- Bolca hareket edin! Evet, edebildiğiniz hareket edin!
7- Yağlarınızı eritmek istiyorsanız, alkolden durabildiğiniz kadar uzak durmanız şart.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
diyet diyetler kilo spor

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifası – Kadın Ne Der?: […] Çörek otu, kefir, ekinezya üçlüsü ile her türlü mikroba
2018-01-06 20:17:22
Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu – Kadın Ne Der?: […] Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü
2018-01-06 20:16:49
2017-03-15 00:56:46
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status