• TARİH: 01.10.2020
Uykudan Önce İçmemeniz Ve  İçmeniz  Gereken 3 İçecek

Uykudan Önce İçmemeniz Ve İçmeniz Gereken 3 İçecek

Gece yatmadan önce yaptığınız küçük yemek kaçamaklarının uyku düzenini etkilemediğine inanıyorsanız, bir daha düşünün. Hemencik uykuya dalmak yerine, dakikalarca koyun saymak istemiyorsanız geç saatte hangi içecekleri içmeniz, hangilerini içmemeniz konusu ile ilgili tavsiyeleri dikkate alın.

 

Uykudan Önce İçmemeniz Ve  İçmeniz  Gereken İçecekler

Yeşil çay yerine diğer bitki çayları…

yeşil çay

Kuşkusuz yeşil çayın yararları saymakla bitmez ancak içinde az da olsa kafein vardır ve bu oran sizin uykunuzu etkileyebilir. Yatmadan önce, yeşil çay yerine sizi sakinleştirecek papatya çayı ya da naneli çay içmenizi öneririz.

√Uykusuzluk Problemi İçin Kivi

 

Portakal suyu yerine vişne suyu…

Portakal suyu ve çoğu meyve suyundaki şeker, gece gece enerjinizin yükselmesine ve ayılmanıza neden olur. Bu hususta vişne suyunu diğer meyve sularından ayrı tutabiliriz. Vişne suyu melatonin hormonu içerir. Melatonin bedenin biyolojik saatini ve ritmini ayarlar ve karanlıkta daha çok salgılanır. Vişne suyundaki melatonin de uykunun gelmesine yardım eder.

√Cilt Lekeleri İçin Portakal Kabuğu Maskesi

Alkollü içecekler yerine süt…

Alkollü içeceklerin insanları gevşettiği, rahatlatığı düşünülür yalnız bu her zaman doğru değildir. Alkol aldığınızda uyuduğunuz zaman tam ve gerçek bir uyku ahenkazsınız, bu da uykusuz kalmanıza neden olur. Alkollü içecekler yerine, uyku getirdiği bilinen süt içerseniz uzun yıllar sonunda bedeniniz size teşekkür edecektir.

√Arı Sütü Kürü Ve Arı Sütünün İnanılmaz Faydaları

Sabah Limon Suyu İçmenin Yararları
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama | Kadın Ne Der?: […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
2019-03-16 04:07:39
Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz | Kadın Ne Der?: […] √Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama […]
2019-03-14 03:18:12
2018-08-30 09:45:00
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız.