Uykudan Önce İçmemeniz Ve İçmeniz Gereken 3 İçecek

Gece yatmadan önce yaptığınız küçük yemek kaçamaklarının uyku düzenini etkilemediğine inanıyorsanız, bir daha düşünün. Hemencik uykuya dalmak yerine, dakikalarca koyun saymak istemiyorsanız geç saatte hangi içecekleri içmeniz, hangilerini içmemeniz konusu ile ilgili tavsiyeleri dikkate alın.

 

Uykudan Önce İçmemeniz Ve  İçmeniz  Gereken İçecekler

Yeşil çay yerine diğer bitki çayları…

yeşil çay

Kuşkusuz yeşil çayın yararları saymakla bitmez ancak içinde az da olsa kafein vardır ve bu oran sizin uykunuzu etkileyebilir. Yatmadan önce, yeşil çay yerine sizi sakinleştirecek papatya çayı ya da naneli çay içmenizi öneririz.

√Uykusuzluk Problemi İçin Kivi

 

Portakal suyu yerine vişne suyu…

Portakal suyu ve çoğu meyve suyundaki şeker, gece gece enerjinizin yükselmesine ve ayılmanıza neden olur. Bu hususta vişne suyunu diğer meyve sularından ayrı tutabiliriz. Vişne suyu melatonin hormonu içerir. Melatonin bedenin biyolojik saatini ve ritmini ayarlar ve karanlıkta daha çok salgılanır. Vişne suyundaki melatonin de uykunun gelmesine yardım eder.

√Cilt Lekeleri İçin Portakal Kabuğu Maskesi

Alkollü içecekler yerine süt…

Alkollü içeceklerin insanları gevşettiği, rahatlatığı düşünülür yalnız bu her zaman doğru değildir. Alkol aldığınızda uyuduğunuz zaman tam ve gerçek bir uyku ahenkazsınız, bu da uykusuz kalmanıza neden olur. Alkollü içecekler yerine, uyku getirdiği bilinen süt içerseniz uzun yıllar sonunda bedeniniz size teşekkür edecektir.

√Arı Sütü Kürü Ve Arı Sütünün İnanılmaz Faydaları