• TARİH: 21.10.2020
Vicks’in Bilinmeyen Faydaları Ve Kullanım Alanları

Vicks’in Bilinmeyen Faydaları Ve Kullanım Alanları

Vicks uzun zamanlardan bu yana çeşitli amaçlarla ve tedavi için bir çok kesim tarafından kullanılmaktadır. Viks içeriğinde mentol ve kafur bulunmaktadır. Bu maddeler cilt ile temas ettiğinde kılcal damarları genişleterek toksin atımını sağlar ve bu toksin atımıda ağrıların giderilmesini sağlar. Viksin faydaları arasında en çok bilineni solunum yolları problemlerine iyi gelmesidir. Terebentin, ökaliptol ve mentol içeriğiyle solunum yollarını düzenleyerek akciğerlerde salgının artmasını sağlamaktadır. 

Vicks’in Faydaları

Öksürüğe İyi Gelir

Gece öksürükleri verdiği rahatsızlık bir yana şiddetli uyku problemine ve yorgunluğa sebep olmaktadır. Eğer böyle bir problem yaşıyorsanız vicks imdadınıza yetişiyor. Uyumadan önce ayak tabanlarınıza viks sürerek iyice yedirin ve çoraplarınızı giyin. Bu yöntem sadece gece oluşan öksürüğü değil var olan gündüz öksürüklerinide hemen kesecektir. Viksin öksürük için olan faydasını üç yaşından büyük çocuklarınız için uygulayabilirsiniz. Çocuklarda öksürüğe iyi gelmektedir. Ancak çocuğunuzun vikse alerjisi olup olmadığını vücudunun küçük bir bölgesinde test ederek kullanınız ve aşırı şekilde kullanmamaya dikkat ediniz.

viks öksürük

Kas Ağrılarını Hafifletir

Bir çok kadın diyet döneminde uzun yürüyüşler ve spor yapmaktadır. Bu sebeple sıklıkla kas ağrılarına maruz kalmaktadırlar. Bu ağrıları gidermek için problemli bölgeye viks sürerek iyice yedirmeniz yeterlidir. Müthiş bir rahatlama sağlayacaktır. Viksin kas ağrılarına faydasını spor yapmanın haricinde yorgun geçen bir günün ardından kaslarını uygulayaraj-k rahatlama sağlamak için de kullanabilirsiniz. Viksi sürdükten sonra havlu yada bir bezi vücudunuza sararsanız daha iyi bir etki yaratmış olursunuz.

Mantar İçin Vicks

Ayak parmaklarında oluşan mantar uzun süre ayakkabı giyen hanımlar için tam bir baş belasıdır. Sizde ayak mantarı problemi yaşıyorsanız tedavi için vicks kullanabilirsiniz. Ayak parmak tırnaklarınıza iki hafta boyunca viks sürünüz. İki hafta sonra tırnaklarınız koyulaşacak ve mantarlar yok olacaktır. Sadece buda değil zamanla sağlıklı tırnaklarda çıkmaya başlayacaktır.

Bayanlarda Ayak Kokusu Çözümü

Morarmalara İyi Gelmektedir

Viksin diğer bir faydası da morarmalar ve şişmelere karşıdır. Bir darbe yada çarpma neticesinde problemli bölgeye vicks sürmek hem rahatlama sağlayacak hemde morluk oluşmasını engelleyecektir. Ayrıca bölgenin şişmesinide engelleyecektir. 

Baş Ağrısına İyi Gelmektedir

Baş ağrınız varsa alnınıza bir miktar vicks sürün. Ardından bir sürü sırt üstü yatarak başınızı rahatlatın. Ağrınız hafifleyecektir. Ancak unutulmamalıdır ki bazen baş ağrısının sebebi başka rahatsızlıklar olabilmektedir. Bu sebeple eğer iyileşme olmazsa mutlaka bir doktora müracaat ediniz.

viks baş ağrısı

Uyku Problemi İçin Vicks

Uyku probleminiz varsa viksi mutlaka kullanmalısınız. Ilık su içerisine bir miktar vicks ekleyerek odanın içerisine katın. Oluşan buhar rahat ve huzurlu bir uyku uyumanızı sağlayacaktır. Ayrıca bu yöntem odanızın kokusunu değiştirerek mis gibi bir ortamda uyumanızı sağlayacaktır.

Enfeksiyonu Engeller

Küçük yararlanmaya maruz kaldığınız zaman yaranın enfeksiyon kapmasını engellemek için vicks kullanmak uygun olacaktır. Büyük kesi ve açık yaralarda kesinlikle kullanmayınız. Bu öneri küçük ve basit yaralanmalar için kullanılmalıdır.

Viks Kedilerin Korkulu Rüyasıdır

Kedi besleyenlerin huzursuz olduğu bir durum vardır. O da kedilerin istenmeyen yerleri tırmalamasıdır. Bunun için kedinizi uzaklaştırmak istediğiniz alana bir miktar viks sürürnüz. 

Kene Ve Sivrisinek Problemlerinden Kurtarmaktadır

Yaz dönemlerinin en önemli sıkıntılarından biride kene problemidir. Eğer kene ısırığına maruz kalırsanız, kenenin bulunduğu bölgeye bir miktar viks sürürnüz. Vicks’in kokusu kenenin vücudunuzu bırakmasını sağlayacaktır. Yazın diğer bir sorunuda sivrisinektir. Vücudunuza vicks sürdüğünüz bölgeye sivrisinekler yaklaşmayacaktır. Ayrıca sivrisinek ısırığı bulunan bölgeye vicks sürerseniz kaşıntıyı alacaktır. 

viks sivrisinek

Grip İçin Vicks

Gripseniz ve hırıltılı bir öksürük dönemi yaşıyorsanız sırtınızı ve göğsünüze bir miktar vicks sürün ve kağıt ile üzerini kapatıp. Daha sonra kıyafetlerinizi giyerek dinlenin. Bu yöntem göğsünüzün yumuşamasına ve hırıltılı öksürüğünüzün kesilmesini sağlayacaktır.

Tıkanmış Burunu Açar

Grip dönemlerinin en zor zamanlarından biri burun tıkanıklığıdır. Hem nefes almanızı hemde uyumanızı zorlaştırır. Bir kap sıcak su içerisine bir miktar viks ekleyerek karıştırın ve havluyu başınıza örterek oluşan buharı içinize çekin. Hem tıkanık burnunuz açılacaktır hemde göğsünüz yumuşayacaktır.

Ev Temizliğinde Soğan Kullanma

Sivilcelere İyi Gelir

Viksin sivilceleri kurutucu özelliği bulunmaktadır, ayrıca sivilce sonrası oluşan şişkinliklere ve yara izlerine de iyi gelmektedir. Küçük bir pamuk yardımıyla sivilce bulunan bölgeye hafif şekilde viksi uygulayın. Gün içerisinde bir kaç kez tekrarlamanız gerekmektedir.

Topuk Çatlaklarına İyi Gelir

Çeşitli sebeplerle topuklar sertleşmekte ve pürüzlü bir hal almaktadır. Viks ile topuklarınıza bakım yapabilirsiniz. Ayaklarınızı beş on dakika ılık suda tuttuktan sonra eğer var ise topuk taşı ile ölü hücreleri aldıktan sonra ayaklarınızı temizleyin ve topuklarınıza viks sürerek çoraplarınızı giyin. Topuk çatlaklarınızın bir kaç tekrardan sonra geçecektir.

viks topuk çatlakları

 Çatlaklara İyi Gelir | Cildi Nemlendirir

Vücutta kimi zaman kilo kayıpları neticesinde kimi zaman ise doğum sonrasında çatlaklar meydana gelmektedir. Vücudunuzda çatlak bulunan problemli bölgelere viksi masaj yaparak uygularsanız çatlaklar zaman içerisinde kaybolacaktır. Ayrıca viksin cildi nemlendirici özelliği bulunmaktadır.

Kulak Ağrısını Hafifletir

Viksin kulak ağrılarını hafifletici özelliği bulunmaktadır. Pamuk ucuna hafif şekilde viksi sürerek kulanlarınıza yerleştirin. Etkisi ile kulaklarınızda ki ağrılar hafifleyecektir.

viks kulak ağrısı

Viksin Cinsel Organa Faydası

Vikse ilgili olarak en çok merak edilen konu viksin cinsel organa ve cinselliğe  faydaları bulunup bulunmadığıdır. Bu konu ile ilgili olarak internette sıkça viksin cinselliğe faydaları, viksin cinsel organa faydası, vicks geciktirirmi, vicks krem cinsel organa sürülürmü, vicks cinsel organa faydaları soruları sorulmaktadır. Viks sadece erkeklik ve kadınlık organlarında ortaya çıkabilecek mantar konularında faydalı olmaktadır ve hassas bölgelere kesinlikle sürülmemelidir. Ağır tahrişlere ve yanmalara yol açabilmektedir.

Viksin Zararları Ve Kullanılmaması Gereken Durumlar

3 yaşından küçük çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır. 6 yaşından küçük çocuklarda ise solunum yolu ile kullanılmamalıdır.

Vikse karşı alerjiniz olabilir. Bu nedenle kullanmadan önce vücudun küçük bir bölgesinde mutlaka deneme yapınız.

Kadınlara Mutfakta Kullanabilecekleri 22 Mükemmel Pratik Bilgi

3 yaş altı çocuklarda solunum yollarına zarar verebileceğinden kesinlikle kullanılmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama | Kadın Ne Der?: […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
2019-03-16 04:07:39
Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz | Kadın Ne Der?: […] √Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama […]
2019-03-14 03:18:12
2018-08-30 09:45:00
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız.