Vicks’in Bilinmeyen Faydaları Ve Kullanım Alanları

Vicks’in Bilinmeyen Faydaları Ve Kullanım Alanları

 

 

Vicks uzun zamanlardan bu yana çeşitli amaçlarla ve tedavi için bir çok kesim tarafından kullanılmaktadır. Viks içeriğinde mentol ve kafur bulunmaktadır. Bu maddeler cilt ile temas ettiğinde kılcal damarları genişleterek toksin atımını sağlar ve bu toksin atımıda ağrıların giderilmesini sağlar. Viksin en bilinen ve kullanılan faydası solunum yolları problemleri içindir. Terebentin, ökaliptol ve mentol içeriğiyle solunum yollarını düzenleyerek akciğerlerde salgının artmasını sağlamaktadır. Sizde vicks’in sadece bu faydalarını kullanıyorsanız siz kadinneder.com okurları için hazırladığımız bu yazı tam size göre.

 

Vicks’in hiç bilmediğiniz yararları;

Gece öksürükleri verdiği rahatsızlık bir yana şiddetli uyku problemine ve yorgunluğa sebep olmaktadır. Eğer böyle bir problem yaşıyorsanız vicks imdadınıza yetişiyor. Uyumadan önce ayak tabanlarınıza viks sürerek iyice yedirin ve çoraplarınızı giyin. Bu yöntem sadece gece oluşan öksürüğü değil var olan gündüz öksürüklerinide hemen kesecektir.

Bir çok kadın diyet döneminde uzun yürüyüşler ve spor yapmaktadır. Bu sebeple sıklıkla kas ağrılarına maruz kaşmaktadırlar. Bu ağrıları gidermek için problemli bölgeye viks sürerek iyice yedirmeniz yeterlidir. Müthiş bir rahatlama sağlayacaktır. 

 

Mantar İçin Vicks: Ayak parmaklarında oluşan mantar uzun süre ayakkabı giyen hanımlar için tam bir başbelasıdır. Sizde ayak mantarı problemi yaşıyorsanız tedavi için vicks kullanabilirsiniz. Ayak parmak tırnaklarınıza iki hafta boyunca viks sürünüz. İki hafta sonra tırnaklarınız koyulaşacak ve mantarlar yok olacaktır. Sadece buda değil zamanla sağlıklı tırnaklarda çıkmaya başlayacaktır.

Viksin diğer bir faydası da morarmalar ve şişmelere karşıdır. Bir darbe yada çarpma neticesinde problemli bölgeye vicks sürmek hem rahatlama sağlayacak hemde morluk oluşmasını engelleyecektir. Ayrıca bölgenin şişmesinide engelleyecektir. 

Baş ağrınız varsa alnınıza bir miktar vicks sürün. Ağrınız hafifleyecektir. 

 

Uyku problemi için vicks: Uyku probleminiz varsa viksi mutlaka kullanmalısınız. Ilık su içerisine bir miktar vicks ekleyerek odanın içerisine katın. Oluşan buhar rahat ve huzurlu bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.

Yararlanmaya maruz kaldığınız zaman yaranın enfeksiyon kapmasını engellemek için vicks kullanmak uygun olacaktır. 

Kedi besleyenlerin huzursuz olduğu bir durum vardır. O da kedilerin istenmeyen yerleri tırmalamasıdır. Bunun için kedinizi uzaklaştırmak istediğiniz alana bir miktar viks sürürnüz. 

Yaz dönemlerinin en önemli sıkıntılarından biride kene problemidir. Eğer kene ısırığına maruz kalırsanız, kenenin bulunduğu bölgeye bir miktar viks sürürnüz. Vicks’in kokusu kenenin vücudunuzu bırakmasını sağlayacaktır. Yazın diğer bir sorunuda sivrisinektir. Vücudunuza vicks sürdüğünüz bölgeye sivrisinekler yaklaşmayacaktır. Ayrıca sivrisinek ısırığı bulunan bölgeye vicks sürerseniz kaşıntıyı alacaktır. 

Grip İçin Vicks: Gripseniz ve hırıltılı bir öksürük dönemi yaşıyorsanız sırtınızı ve göğsünüze bir miktar vicks sürün ve kağıt ile üzerini kapatıp. Daha sonra kıyafetlerinizi giyerek dinlenin. Bu yöntem göğsünüzün yumuşamasına ve hırıltılı öksürüğünüzün kesilmesini sağlayacaktır.

 

Sevdiklerinizin de faydalanması için lütfen paylaşınız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status