Yeşil Çay Kırışıklıklarla Savaşıyor!

Yeşil çayın kırışıklar ve güneş lekeleri ile savaştığı uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Yeşil çayın içinde patent antioxidantlar içerir ve primer yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar, güneş lekeleri, renk eşitsizlikleri ve elastikiyet kaybına karşı oksidatif hasarı nötralize ederek savaşır. Yeşil çay çok güçlü antiaging etkilerinin dışında, birden fazla tıbbı amaç için de kullanılır.

√Zencefil, Yeşil Çay ve Tarçınla Kendinizi Yenileyin

 

Dermatoloji Uzmanı Dr.Elif Ebru Güner,’’Hangi yaşa gelirse gelsin kendini daima zinde hissetmek ve genç bir cilde sahip olmak tüm kadınların hayalidir. Ancak zamanla kırışıklıklar, lekeler oluşur, yaş ilerledikçe gevşemeya başlayan cilt parlak, gergin ve dolgun görünümünü kaybeder.” dedi.
Dermatoloji Uzmanı Dr. Elif Ebru Güner, cildi yaşlanma süreci başlamadan desteklemek, yaşlanma sürecini geciktirmek için antiaging programlarına müracaat edildiğini belirterek şunları kaydetti; “Dört güçlü antiaging” ten söz ediyor. Çoğu içerik cildi değiştirebileceğini iddia eder yalnız yaşlanma etkilerine karşı ispatlanmış olan antiaging içerikler; Yeşil Çay, Retinol ve Retinoidler, Vitamin C, Reptidler ciddi savaşım gösterirler.

Kollagen deposu Vitamin C; Vitamindeki yüksek antioxidant, içerik kollejenin parçalanmasını engelleyerek serbest radikal hasarına karşı savaşır. Hatta E vitaminiyle beraber kullanıldığında UV ışınlarına karşı korumayı artırdığı da bilinir. Soğuk algınlığına karşı tedavi edici olan Vitamin C, suda çözünen bir antioksidan olarak, kollajen formasyonu, dokunun büyümesi yani iyileşmesi ile sağlıklı kemikler ve dizler için de gerekmektedir.

Sayısız Faydası Olan Yeşil Çay

Doktorların olmazsa olması Retinol ve Retinoidler: Retionoidler hücre “turn over” ını, dermal katmandaki ana proteinler olan kolajen ve elastin sentezini artırıp, derinin dolgunlaşmasını sağlayarak etki gösterir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Elif Ebru Güner; “Düzenli retinol kullanımı genişlemiş porların daralmasına, kırışıklığın derinliğinin azalmasına ve derideki renk eşitsizliğinin düzelmesine neden olur. Retinoidlerle elde edilen sonuçlar kümülatiftir. Yani ne kadar kullanırsanız deri daha da iyi gözükecektir.

√Bal Tarçın Maskesi ile Cilt Bakımı

 

Multi Fonksiyonlu Peptidler

Araştırmacılar bakır peptidlerinin deride kollajen üretimini artırırken ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azalttığını da doğruluyor. Çoğu ürünün içinde de bu nedenle bulunuyor. Peptidlerin ilaveten iyileşmeyi hızlandırmak ve mimik çizgilerinin oluşumunu önlemek amacıyla kas kontralasyonunu azalttıkları biliniyor.”

√Kırışıklık İçin Evde Maske