Zayıflamak İstiyorsanız Görsellikten Uzak Durun

Zayıflamak istiyorsanız görsellikten mutlaka uzak durun uyarısında bulunan uzmanlar burada görsellikten kasıtlarının vücut güzelliği olmadığını ve gözün algıladığı bütün görselliklere karşı dikkatli davranılması gerektiğini, vurguladıklarını ifade ediyorlar.

 

Zayıflamak için kendinize hedef belirleyerek görselliği ön plana alabileceğiniz gibi bunu çeşitlendirmek de mümkün yani gözünüzün doyması bir görsellik olarak algılanmalıdır. Bilhassade besinlere karşı görsellikten uzak durmaya özen göstermelisiniz. Öğünlerde 3 ana ve 2 ara öğün yapmaya özen gösterin ve ara öğünleri görsel olarak algılamanın lüzumsuz olduğunu düşünün bu atıştırmanızı önleyecektir.

√Zayıflamak İçin Sarımsak Çayı İçin

 

Yiyecekleri daha az görünür hale getirmeye çalışın yani mutfağınızda açık alanda bulunan kraker veya size yemek yeme ihtiyacı hissettirecek gıdaları yok etmeye yani dolaplarda saklamaya çalışın. Zor ulaşılır hale getireceğiniz gıdalar size cazip gelmeyecektir buda yeme talebinizin oluşmamasına yol açacaktır. Mümkün olduğu kadar mutfağa gitmemeye çalışın. Buzdolabı görsel olarak etkilendiğimiz alanlardan biridir. Bu alanın görsel olarak güvenliğini sağlamak istiyorsanız mutlaka görünen gıdaları açıkta veya görünebilecek jelatinlerde saklamayın daha fazla görünmez kapalı kaplar veya paketlemelerle kapatarak dolabı açtığınızda gıdayı hatırlamak gibi bir görsel uyarıya karşı önlem almış olursunuz. Tüm bu görselliklere dikkat ederken aç kalmamayı katiyen ihmal etmeyin sakladığınız gıdalar görsel değil bu kez beyinsel uyarıyla sizi besinlere yöneltecektir.