Zayıflatan 10 Altın Kural!

İçindekiler

Bazı kadınlar için diyet yapmak ve diyete başlamak oldukça zordur. Hele diyet zamanlarındaki açlık, yorgunluk, halsizlik hissi ve baş ağrısı bu işi genelde daha zor bir hal haline getirmektedir. Kimi zaman ise diyet sonrası göbek ve basenlerdeki bölgesel yağların gitmediğini, verilen kiloların tekrar geri alındığını görmek moral bozukluklarına sebep olmaktadır. İşte bu sıkıntıların önüne geçmek ve diyet yerine hayat tarzı haline getireceğiniz siz kadinneder.com omurları için hazırladığımız 10 yöntem ile zayıflayabilirsiniz.

Zayıflatan 10 Öneri

1-Kahvaltı: Kahvaltı insanı mutlu ve iyi hissettirdiği için kesinlikle atlanmaması gereken bir öğündür. Uyku sonrası ilk beslenme olması ise ayrı bir öneme sahiptir.

1


2-Kafein-Tein:
 Yeşil çay ve kahve tüketimine önem vererek günde 2 defa tüketiniz. Antioksidan özelliği fazla olan yeşil çay zayıflamayı destekleyicidir.

3-Tarçın: Tarçın zayıflamak ve fit kalmak için tüketilmesi gereken bir bitkidir. Açlık hissetmemenizi sağlar ve şekerinizi dengeler.

4-Yağ: Yemeklerde sonra tüketeceğiniz yağ, midenizin daha yavaş boşalmasını sağlar. Ayrıca safra salgısını artırmaya ve insanın tok hissetmesini sağlamaktadır.

5-Lifli Gıdalar: Tokluk hissi vermesi nedeniyle lifli gıdalar tüketmek oldukça önemlidir. Yeşil elma, armut benzeri meyvelerde, yulafta bolca bulunmaktadır.

2
6-Limon: Limon zayıflamak için her zaman tüketilmelidir. Limon sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Özellikle yemeklerde sonra limon tüketmek çok önemlidir.

7-Protein: Proteinler sizi karbonhidratlara ve yağlara oranla uzun süre tok tutar. Kilo vermeye yardımcı olması için sebze ile birlikte tüketilmelidir. Karbonhidrat ile beraber alınırsa sindirimin yavaşlamasına sebep olarak zayıflamanızı zorlaştırır.

8-Bilinçaltı Temizliği: Kilo almada en büyük faktörlerden biri strestir. Kendinizi stresten uzak tutarak bilinçaltınızı temizlemelisiniz. Stres ve sevgi eksikliği yeme düzeninde bozukluklara ve sonrasında kilo almaya sebep olur. Bazı insanlarda yemek yemek bağımlılık yaratır, mutlu eder, uyuşturucu etkisi yaratır.

3

9-Kulakta ki İştah Noktası: Çok acıktığınız zaman kulağın ön kısmına (tragus noktasına) işaret parmağınızla baskı yaparak kısa süreli tokluk hissi yaratabilirsiniz.

10- Zayıflama Aşısı: Diyetinizi destekleme adına zayıflama aşısı yaptırabilirsiniz. Önemli olan aç kalabilmektir ve bunu zayıflama aşısı ile yapabilirsiniz. Diyetinizde hem tok kalmanıza yardımcı olur ve hem de bölgesel depo yağlarının gitmesine yardımcı olur. 23-60 gün süresince uygulanmalıdır ve kilonun yüzde 10’ ununu azaltmaya faydalı olur.

4

 

Aklınızdan çıkarmamanız gereken şey, hiçbir yöntem sihirli bir değnek değildir. Ne yediğinize ve ne zaman yediğinize dikkat etmelisiniz. Diyet sonrası düzensiz ve dengesiz beslenme, aynı kiloları geri almanıza sebep olmaktadır. Hareket yapmak ve bol sıvı tüketmek oldukça önemlidir.