Zeki Çocuk Yetiştirme Ve Büyütme Yöntemleri

Zeki Çocuk Yetiştirme

Zeki çocuk nasıl yetiştirilir? Zeki çocuk yetiştirme teknikleri ve zeki çocuk yetiştirmek için neler yapılmalıdır?. Bu konumuzda siz kadinneder.com okurları için geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı daha zeki nasıl yetiştirebiliriz konularına açıklık getirmeye çalışacağız.

Bebekliğinden çocukluk dönemine kadar olan kısımda zeki bir insan yetiştirmenin temeli, anne ve babaya bağlı.

 

√Çocuklara Matematiği Sevdirmek İçin Yapılması Gerekenler

 

Doğduğundan itibaren hatta anne karnında bile sizinle iletişim kurabilen ve sizi hisseden bebeğinizin ne kadar zeki bir halde dünyaya gelmesine şaşırmamak lazım. Temelleri doğmadan önce atılan bebeğinizin zekasına zeka katma görevi anne ve babalara düşüyor.

zeki çocuk yetiştirme-4

Bu hususta beslenme düzeni ve neler yemesi gerektiği de oldukça önemli ancak asıl olan ruhunun beslenebilmesidir. Zeki çocuk büyütme ve yetiştirme tekniklerinin başında sevgi gelir. Doğumundan itibaren çocuğunuzun gözünün içine bakarak gülmeli ve konuşmalısınız. Anlamıyor diye düşünürseniz yanılırsınız. Daha anne karnında sizi duymaya ve hissetmeye başladığını unutmayın.
Çocuğunuza bebeklikten başlayarak klasik müzik dinlemesini ve sevmesini sağlayabilirsiniz. Ona kitap okumalı ve masallar anlatmalı ve hayal dünyasını genişletmelisiniz. Ailece kitap okuma günleri düzenlemeli, çocuğunuzda kitap okumayı alışkanlık getirmelisiniz. Zeki çocuk büyütme ve yetiştirme tekniklerinin bir diğer opsiyonu de sabırdır.

 

√Ebeveynlik İle İlgili Gerçek Olmayan 7 Söylenti

zeki çocuk yetiştirme-3

Çocuğunuza göstereceğiniz sabrın karşılığını kesinlikle alacaksınız. Çocuğunuzun kendi başına yemek yemesine, odasını toplamasına ve giyinmesine müsaade edin. Bu süre içinde uğraşmaya harcadığı çaba ona diğer şeyleri de öğretecektir. Uzmanlar 3 yaşından önce çocukların televizyondan alabileceği bir şey olmadığını belirtiyor.

 

√Bebeklerde Ve Çocuklarda Diş Sağlığı Nasıl Olmalıdır?

 

Kesinlikle televizyonu bir kurtarıcı olarak görmeyin ve çocuğunuzla birebir vakit geçirmeye hatta oyun oynamaya özen gösterin. Sürekli gülmesini sağlayın. Gülen çocuk kendini iyi hissedecektir ve daha çok öğrenmeye çalışacaktır. Zeki çocuk büyütme ve yetiştirme tekniklerinden bir diğeri ise, yürüyüş ve etkinliklerdir. Ailesi ile geçireceği her süre onu insanlara karşı daha bağlı ve vefalı biri yapacak. Bunların dışında şarkılar ve müzik çocukların zeka gelişimine büyük yararı vardır.