Zencefil Zerdeçal Yoğurt Tarçın İle Zayıflama Diyeti

Zencefil Zerdeçal Yoğurt Tarçın Kürü – Amerika Tenneesse Üniversitesinde yürütülen bir çalışmaya göre yağsız yoğurt tek başına tüketildiğinde dahi göbek bölgesinde bulunan yağların %81 ini eritiyor. Yoğurt ile birlikte zencefilin yağ yakıcı özelliği bulunduğu, zerdeçalın ise vücutta bulunan ödemi attığı, hazmı kolaylaştırdığı ve hafızayı oldukça güçlü bir biçimde güçlendirdiği, tarçının ise zayıflamaya faydalı olduğu çalışma neticesinde kanıtlanmıştır.

 

ZERDEÇAL: Hafıza güçlendirmeye en faydalı baharatlar arasındadır. Diğer hazmı kolaylaştırarak vücutta bulunan ödemin rahatça atılmasına faydalı olur.

ZENCEFİL: Yağ yakan etkili bir baharat olarak bilinmektedir. Zayıflamak isteyenlerin her zaman yardımcısı olmuştur. Özellikle göbek yağlarını eritmekte oldukça faydalıdır ve etkili bir biçimde kilo vermeye yardımcı olur.

TARÇIN: Tıpkı zencefil de olduğu gibi zayıflamaya faydalı bir baharattır. Kilo vermek isteyenler için   onlarca kullanım şekli bulunmaktadır.

YOĞURT: Oldukça iyi bir protein kaynağıdır, diğer yandan et gibi diğer protein kaynaklarıyla karşılaştırıldığında kalorisi oldukça azdır. Örnek verecek olursak bir tabak yoğurt tükettiğiniz bir  öğünden sonra diğer öğüne kadar her hangi bir açlık yada mide kazıntısı hissetmezsiniz. Yani yoğurt sizi TOK tutar.

Zencefil Zerdeçal Yoğurt Tarçın la hazırlayacağınız kür ile diyet yaptığınızda kısa bir sürede etkili sonuca ulaşabilirsiniz.

 

(ŞEMS ASLAN ALTIN YOĞURT TARİFİ)

ALTIN YOĞURT KÜRÜ ile ETKİLİ ZAYIFLAMA İKSİRİ

Yapmanız gereken tek şey yağsız yoğurt, zencefil, zerdeçal, tarçın ve eğer isterseniz zeytin yağını belirtilen miktarlarda karıştırarak tüketmeniz.

Daha önceki yazımızda siz kadinneder.com okurlarına YOĞURT KÜRÜnü paylaşmıştık.  (BAKINIZ >>>) Yoğurt kürünü sitemizden görerek ve öğrenerek uygulayan yaklaşık yarım milyon okurumuz yaptığı yorumlarda yoğurt küründen çok memnun kaldıklarını ve kürün gerçek anlamda çok etkili sonuçlar ortaya çıkardığını, bir çok kez hazırladığımız kürü uyguladıklarını yazmışlardır. Peki bu iki kür arasındaki fark nedir? Aslında her ikisi de ayrı ayrı yapmanız gereken kür karışımlarıdır. Etki açısından bakıldığında her ikisi de oldukça etkili kürlerdir. Damak tadınıza göre yada uygulanış biçimlerine göre tercih yapmak size kalmıştır. Kadın Ne Der?  olarak şiddetli tavsiye ettiğimiz şudur ki; Her iki kürü de mutlaka uygulayınız 🙂

Zerdeçallı Yağsız Yoğurt Karışımı için Gerekli Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu
  • 4-5 yemek kaşığı yağsız yoğurt
  • 1 çay kaşığı toz tarçın
  • 1 çay kaşığı zencefil tozu

(Not: Tarçın ve zeytin yağını eğer isterseniz küre eklemeye bilirsiniz. Fakat zencefil ile zerdeçal kürde mutlaka olmalıdır.)

Zayıflatan İksirin Nasıl Yapılır – Uygulanışı:

YAPILIŞI: Orta boy bir kase içerisine 4-5 yemek kaşığı yağsız yoğurdu ve diğer malzemeleri ekleyerek karıştırınız. Hazırlamış olduğumuz bu yoğurt kürünü sabah, öğlen ve akşam yemeklerden 1-2 saat önce aç karnına tüketiniz.

Yoğurtla zayıflamak çok lezzetli ayrıca da  çok sağlıklıdır. Yoğurdun vücudu tok tutma özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca yoğurt ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesi, diş kaybı ve bağırsak kanseri benzeri rahatsızlıkların oluşmasını engellemektedir.

Zencefil Zerdeçal Yoğurt Karışımının Zararları?

Normal şartlarda zencefil zerdeçal yoğrt kürün her hangi bir zararı yoktur. Fakat; Hazırlayacağınız bu zayıflama kürünün içerisinde bulunan malzemelere karşı her hangi bir alerjiniz mevcutsa yada ilgili hastalığınız var ise ve yan etki yaşıyorsanız kürü tüketmenizi önermiyoruz. Sizler için zararlı olabileceğini unutmayın. Diğer yandan yan etki durumunda kesinlikle doktorunuza. Diğer tüm kür ve diyet yazılarımızda olduğu gibi emziren annelere veya hamilelere zayıflama kürlerimizi önermiyoruz. Daha fazla bilgi için aşağıda zerdeçal zencefil kürü ile zayıflayanların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Zerdeçallı Zencefilli Yoğurt Kürünü Yapanlar

Siz değerli okurlarımıza özel olarak hazırladığımız zerdeçal zencefil yoğurt kürünü uygulayanlar ve bu kür sayesinde zayıflayan değerli Kadın Ne Der? okurlarımızın yorumlarını mutlaka bekliyoruz. Ayrıca kafanıza takılan sorularınız varsa lütfen bize yazmaktan çekinmeyin.

Sağlıcakla kalın…

NOT: Bu kürü her öğün için ayrı ayrı hazırlayarak tüketebilirsiniz. Yani yukarıda bulunan kür  tarifini 3’e bölmeyeceksiniz. Ayrıca bu kürü haftada 2 gün olarak uygulamalısınız. Yani 3-4 gün ara vererek yapabilirsiniz.