Zencefilin Kadınlar İçin Faydaları Ve Yararları

Zencefilin Kadınlar İçin Faydaları Ve Yararları

Zencefil pek çok hastalığın tedavisi için kullanılan tam bir şifa deposu bitkidir. Diyetlerde, tatlılarda ve ayrıca çay olarak da kullanılan bu bitkinin özellikle kadınlar arasında daha sık görülen rahatsızlık ve problemlere karşı pek çok faydası bulunmaktadır. Bu yazımızda siz kadinneder.com okurları için zencefilin kadın hastalıklarına faydalarını yazacağız. Birkaç örnek verecek olursak zencefil; soğuk ayakları ısıtmak, menopoz döneminde libidoyu yükseltmek, hamilelik döneminde mide bulantısını engellemek veya metabolizmayı hızlandırmaktır.

 

Zencefil

Zencefil yüzyıllardır şifa için kullanılmaktadır ve çok değişik bir tadı vardır. Tatlı, ferahlatıcı ve acı bir tadı vardır. Daha çok köksapı kullanılmaktadır.

 

Zencefilin Kadınlar İçin Faydaları

Kadınlar için zencefilin faydalarından yararlanmak için düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

 

 

Bulantı Ve Kusma İçin Zencefil

Hamile hanımların kendisinde ve bebeğinde herhangi bir probleme yol açmaması için gebeliğin ilk dönemlerinde kullanılması önerilmektedir. Deniz tutmasını önlemekte ve etkili bir kemoterapi süreci takviyesidir.

 

Zencefil Doğal Bir Ağrı Kesicidir

Artroz, fibromiyalji, artrit yâda kronik yorgunluk benzeri rahatsızlıklarda doğal tedavi edici olarak kullanılabilmektedir.
 

Zencefil Sindirim Sistemine Faydalıdır

Şişkinlik, gastrit, mide ülseri, ishal ve zayıf sindirim sistemine sahip kişilerde doğal tedavi edici olarak kullanılmaktadır. Alkol veya ilaç kullananlarda mideyi koruma görevi yapmaktadır.

 

Boğaz Enfeksiyonları İçin Zencefil

Boğaz enfeksiyonlarında doğal tedavi edici olarak kullanılmaktadır. Ayrıca ses kısılmaları için zencefil çayı çok etkilidir.

 

Zencefil Metabolizmayı Hızlandırır

Zencefil vücut ısınızı arttırarak metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Zayıflamak isteyenler için oldukça yararlıdır.

 

Zencefil Vücut Isısı Sağlar

Vücut ısısını arttırmak için zencefil tüketmek yâda harici olarak kullanmak yeterlidir. Sürekli soğuk bir vücuda sahip olanlar için şifa kaynağıdır. Özellikle soğuk aylarda kullanmak vücut ısısı için oldukça faydalıdır. Yaz aylarda zayıflama için kullanabilirsiniz. Kullanacağınız zencefil sizi terleterek zayıflamanızı sağlayacaktır.

 

Kalp Damar Hastalıkları İçin Zencefil

Zencefil kan dolaşımını hızlandırır ve kalp damar rahatsızlıklarını önler. Dikkat edilmesi gereken nokta ilaç kullanıyorsanız, etkisini azaltmaması için doktor tavsiyesinde kullanmak daha iyi olacaktır.

 

Zencefil Libidoyu Arttırır

Zencefilin doğal afrodizyak etkisi bulunmaktadır. Özellikle bal ile zencefili karıştırarak günde bir çorba kaşığı tüketmek önerilmektedir.

 

Zencefil Nasıl Tüketilmelidir?

Zencefil, çiğ kök, toz halinde, kristalize edilmiş şekilde, sıkma su ve çay olarak pek çok şekilde tüketilebilmektedir. Daha önce kadinneder.com olarak yazmış olduğumuz bu konuları inceleyerek daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca zencefil diyeti olarak kullanabileceğiniz karışımlarda mevcuttur.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifası – Kadın Ne Der?: […] Çörek otu, kefir, ekinezya üçlüsü ile her türlü mikroba
2018-01-06 20:17:22
Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu – Kadın Ne Der?: […] Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü
2018-01-06 20:16:49
2017-03-15 00:56:46
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status